پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

جمعه 12 خرداد 1402 | Friday 2 June 2023

 

 

 

ایلام - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با بیان اینکه تولیدکنندگان امروز سربازان مقابله با جنگ اقتصادی دشمن هستند، گفت: دولت بدون مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران این بخش نمی تواند کشور را اداره کند و البته باید بر مدار قانون خواسته های بخش خصوصی و تولیدکنندگان پیگیری شود.

محسن کوشش تبار روز پنجشنبه در شصت و یکمین نشست گفت وگوی دولت با بخش خصوصی در ایلام اظهار کرد: با تایید رییس جمهور، ستاد تسهیل و رفع موانع در سطح ملی یک جلسه خاص هر استان برگزار و مشکلات احصا و در آن جلسه در سطح ملی مطرح، پیگیری و اقدام می شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت حوزه کشاورزی و نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه زیربخش‌های کشاورزی، افزود: دولت در حوزه کشاورزی با آغوش باز پذیرای شرکت های دانش بنیان است.

معاون وزیر کشور یادآور شد: شورای دولت و بخش خصوصی به معنای یک پارلمان متشکل از بخش خصوصی و تولیدکنندگان است و در ابن میان بانک ها پنجه قوی مالی استاندار و پیشران حرکت استان های خود هستند و با افزایش وسعت میزان و میدان عملکرد بانک ها در استان ها برخی محدودیت های خاص موجود برداشته می شود.

به گفته کوشش تبار شورای بخش خصوصی و دولت ، محلی مناسب برای ایده پردازی های سرمایه گذاران و ارائه راهکارهای عملیاتی توسعه استان هاست و در استان ایلام نیز مجموعه استانداری و دستگاه های مرتبط همپای بخش خصوصی هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور به موضوع مرز مهران اشاره کرد و گفت: مهران همچون آزادی در دوران هشت سال دفاع مقدس، اکنون در عرصه مراودات تجاری، تولید و رونق اقتصادی بالنده شده است.

کوشش تبار تاکید کرد: طی مدت ۲ هفته طرح توجیه اقتصادی بازارچه مرزی مهران تهیه ، تدوین و در صورت ارسال به مرکز در اولویت پیگیری و اجرا قرار می گیرد و به موازات رایزنی های دیپلماتیک با کشور عراق از طرق وزارت امور خارجه برای تسهیل در امور نیز انجام خواهد شد.

وی توجه به معیشت مرزنشینان را از اولویت های مهم دولت سیزدهم برشمرد و یادآور شد: استان ایلام در این زمینه ظرفیت های بسیار فوق العاده ای دارد.

معاون اقتصادی وزیر کشور بزرگترین سرمایه ایلام را هم افزایی، همدلی، تاب آوری و عملکرد جهادی مدیران استان برشمرد و اضافه کرد: ایلام دارای فضایی امیدوار کننده و با نشاطی در زمینه ارتباط موثر بخش خصوصی با مسئولان است.

کوشش تبار تاکید کرد: تلاش و همت مسئولان استان حرکت به سمت حل مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران است و ایلام در عرصه نفت و گاز در آینده افقی روشن دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور وضعیت حرکت رو به جلو در استان با توجه به طرح مشکلات بخش خصوصی در این گونه جلسات را مثبت ارزیابی و پیشنهاد کرد: بخش خصوصی ابتدا مشکل واحد خود را در سطح فرمانداری شهرستان متبوع مطرح و پیگیری کند.

به گفته وی مشکلات باید در سطح شهرستان ها و توسط فرمانداران پیگیری و مرتفع شود ، فرمانداران نقش مهمی در تسهیل امور مرتبط با حوزه های اقتصادی دارند و یکی از ملاک های ارزیابی فرمانداران و مدیران همین تأثیرگذاری و پیگیری مسایل و مشکلات حوزه تولیدکنندگان است.

کوشش تبار خواستار برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات محلی در ورودی همه شهرستان های استان شد و افزود: با فعال کردن کارگاه های صنایع دستی و سوغات محلی زمینه حضور مداوم گردشگران و نیز رونق تولید استان در این حوزه فراهم می شود./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group