پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

جمعه 12 خرداد 1402 | Friday 2 June 2023

 

 

 

 

 

 


ایلام -  معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه «آموزش» و «پرورش» دو رکن اصلی توسعه در هر کشور است.

محمدسبحان حسنی، روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام، با اشاره به رسالت سنگین جامعه فرهنگیان، اظهار کرد: آموزش و پرورش دو رکن اصلی و اساسی توسعه در هر کشوری است که هم در بعد تعلیمی و هم در بعد تقویتی نقش اساسی ایفا می‌کند.

وی اظهار کرد: همه باید برای تقویت زیرساخت‌ها در آموزش و پرورش کمک کنیم که در این صورت اثر آن در سطح جامعه نمایان خواهد شد.

حسنی با بیان اینکه اهمیت آموزش و پرورش بر هیچ کس پوشیده نیست، افزود: بی توجهی به این دو رکن اساسی، آسیب‌هایی را در پی خواهد داشت و تا زمانی که آموزش و پرورش به جایگاه اصلی خود نرسد، مشکلات این حوزه ادامه خواهد داشت، لذا توجه به آموزش و پرورش جزو نیازهای اساسی است و فرهنگیان و همه افراد تاثیرگذار که می توانند در این حوزه کمک کار باشند، باید در جهت کمک به ارتقای جایگاه آموزش و پرورش ورود پیدا کنند.

وی با تاکید بر این نکته که تکریم معلمان و جامعه فرهنگی باید در جامعه ترویج یابد، تصریح کرد: جامعه فرهنگی باید مورد تکریم قرار گیرند، معلمان علیرغم مشکلات خود، اما رسالت خود را به درستی انجام داده‌اند.

حسنی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن برگزاری آزمون امتحانات نهایی دانش آموزان نیز گفت: برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه از ضروریات است و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به همکاری با آموزش و پرورش در اجرای هر چه بهتر این امتحانات هستند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام تاکید کرد: در جهت برگزاری امتحانات نهایی در استان باید همچون کنکور سراسری تمهیدات لازم اندیشیده شود تا زمینه لازم در راستای تسهیل در فرآیند برگزاری امتحانات نهایی برای دانش آموزان در همه ابعاد فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به گسترش شبکه فیبر نوری در سطح استان گفت: با اجرا و تکمیل این پروژه، نیازهای اساسی آموزش و پرورش در حوزه‌ اداری تأمین می‌شود.

معاون استاندار ایلام در پایان نیز با اشاره به اجرای پروژه‌های در دست اقدام در آموزش و پرورش نیز افزود: در زمینه ورزش و توسعه فضاهای ورزشی به خصوص احداث چمن مصنوعی در مدارس استان، خوشبختانه در دولت سیزدهم اقدامات اساسی و بی نظیری انجام شده و علاوه بر این در دورترین نقاط روستایی استان نیز شبیه چنین پروژه‌هایی احداث شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان نمونه کشور، اظهار کرد: معلمان سربازان گمنام برای گذر از گردنه های سخت هستند.

علی درویشی با بیان اینکه برگزاری امتحانات نهایی مهمترین برنامه در دست اقدام آموزش و پرورش است، یادآور شد: با توجه به تاثیر ۴۰ درصدی آزمون های نهایی دوره دبیرستان در کنکور سراسری، اهمیت و جایگاه این آزمون ها، بسیار با اهمیت است.

وی به فراهم آوردن مقدمات برگزاری این امتحانات اشاره کرد و افزود: با عنایت به اهمیت سلامت برگزاری این امتحانات برای دانش آموزان و اولیا آنان می طلبد همه‌ دستگاه های اجرایی که توانایی کمک های سخت افزاری برای بهبود برگزاری امتحانات دارند پای کار بیایند.

درویشی در ادامه با اشاره به ظرفیت حوزه های امتحانی، بیان کرد: امسال با توجه به دستورالعمل وزارتخانه، حوزه های امتحانی زیر ۱۰۰ نفر باید تجمیع شوند لذا باید با همکاری همه‌ دستگاه های اجرایی مدیریت برگزاری و سلامت آزمون ها تامین شود.

به گزارش ایرنا، ارائه گزارش از فرآیند اجرایی برنامه های هفته معلم، برگزاری مسابقات ورزشی فرهنگیان و اعزام منتخبان به مرحله کشوری از دیگر دستور کار های این نشست بود./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group