پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

جمعه 12 خرداد 1402 | Friday 2 June 2023

 

 

 

 

ایلام -معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام از برنامه ریزی برای اعمال مجازات‌های جایگزین حبس به نفع جامعه هدف اداره کل بهزیستی خبر داد.

اسماعیل قمری روز چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی اداره کل بهزیستی ایلام افزود: این مسأله با گفت وگو و رایزنی با قضات دادگستری مورد نظر قرار گرفته تا بجای مجازات جرائم سبک که مخل نظم و امنیت نباشند، مجازات‌های جایگزین حبس برای خدمات دهی به جامعه هدف استفاده شود.

وی با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی در استان ادامه داد: گام نخست کنترل این آسیب‌ها و در مرحله بعدی کاهش آنها از طریق راهکارهای مختلف در دستور کار قرار دارد.

معاون دادگستری ایلام با تقدیر از خدمات مجموعه بهزیستی گفت: بیشتر مردم بهزیستی را مجموعه ای حمایتی دانسته در صورتیکه بخش کوچکی از ماموریت‌های این سازمان حمایت است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام نقش بهزیستی را در حوزه پیشگیری بسیار مهم دانست و گفت: همه دستگاه ها در این حوزه باید فعالیت و مشارکت داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست با اشاره به ۲۰۰ ماموریت این مجموعه در خدمت رسانی به عموم‌ مردم و جامعه هدف گفت: در کنار خدماتی که بهزیستی دارد، توانمندسازی و اشتغال جامعه هدف در راستای استقلال مالی مددجویان در اولویت دارد.

حسین نورعلیوند عمده فعالیت این سازمان در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را شامل ساماندهی کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، پیشگیری از خودکشی، اعتیاد، مشاوره کاهش طلاق، ارتقا سلامت جنسی زنان، طرح مادر و کودک و ... عنوان کرد.

وی یادآور شد: این‌ مجموعه در حوزه کنترل و کاهش آسیب اجتماعی اعتیاد علاوه بر آموزش‌های آگاه سازی، از طریق ۱۵ مرکز اقامتی میان مدت ساماندهی و درمان مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر را انجام‌می دهد.

مدیرکل بهزیستی ایلام خواستار همکاری دادگستری برای اعمال مجازات‌های جایگزین حبس به نفع جامعه هدف بهزیستی شد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group