پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020
 
یونس قیطانی-سایت ویرا- دنیای مدنی و زندگی مدرنیته این قدر به راهبرد خودش وفادار می ماند که حتی درمان خطرناک ترین بیماری ها  و کنترل هولناک ترین ویروس های طبیعی یا بشری !؟ را با آنتی ویروس به نام «رفتار مدنی» واکسینه و درمان می کند . خارج از دایره ی علم ،عقل و منطق است برای جامعه ای که ادعای مدرنیته بودنش رو داریم ، آنتی ویروسی با  رفتار و منش مدنی و شایسته ی انسان مترقی ، تدارک نبینیم .  
🔹آری ! به استناد گفته ی متخصصین علم پزشکی ، تنها راه ِ برون رفت از بحران ویروس مرموز کرونا که مدام از دستان توانمندترین ویروس شناسان و پزشکان حاذق لیز می خورد و هنوز تن به پادتن علم پزشکی و یافته های بشری نسپرده است ، به درمان مبتلایان بستری شده ،منتهی نمی شود ؛ بلکه قطع کردن زنجیره تماس یکایک ما است ، امپراطوری کرونا برای این که دولتی مستعجل نباشد و تا روزگاران حکمفرمایی کند و ملت را به خاک سیاه بنشاند ، تنها و تنها نیازمند ادامه ی راه اشتباه اعضای جامعه است . 
🔹دیشب  ،شایعه ی کمبود بنزین در  روزهای پیش رو را شنیدم و خواندم ،  با خودم گفتم این بار به خاطر حفظ ظاهر و رعایت پرستیژ هشتک های " در خانه ماندن و تجمع نکردن " ، مردم ، عهد بسته اند ، فردا یا پیاده سر کار بروند یا اصلا جایی نروند !؟ اما زهی خیال باطل ! تارنمای کانال های فضای مجازی را نگاهی کردم ، باز آن درد مزمن و دمل چرکین ، دهان تا بناگوش  گشوده  بود ؛ صف های ناامیدی به طول خیابان منتهی به جایگاه پمپ بنزین ها !
 🔹همشهریان عزیز تر از جانم ! 
هشتک " # کرونا - را - شکست - می دهیم "  و اختصاص صفحات اینستاگرام و پروفایل تلگرام به این شعار !؟ بدون پایبندی به آن ، مصداق ، حلوا حلوا کردن است ؛ باور کنید :
🔹اگر نوروز امسال ، در طبیعت زیبای عروس زاگرس چادر نزنیم ، کسی از ما گلایه نمی کند و حتی بلوط های دیرپای کهنسال ، نفسی به راحتی می کشند .
🔹اگر پنجشنبه ی آخر سال در خانه بمانیم و " چراغ های رابطه " را با دل هایمان روشن کنیم ، مردگان خوشحال ترند و با رفتنمان ، چیزی از سیئاتشان کاسته و بر حسناتشان افزوده نمی شود .
🔹اگر دید و بازدیدهای نوروزی را مجازی انجام دهیم ، هیچ پدر و مادری ، کینه از ما به دل نمی گیرند و خوشحال ترند ؛ زیرا آرزوی مادر و حالِ خوب پدر ،  سلامتی ماست . 
🔹بیایید فریاد بزنیم : ایلام ، نوروز امسال پذیرای گردشگران و هموطنان عزیز نیست و همه قسم می خوریم در روزگار خوشی ، میزبان شایسته ای برایتان باشیم . 
🔹و در آخر ، نکند روزگار وبای صدو شصت سال پیش را دوباره تجربه کنیم که این بار ، آیندگان ، تنها به نقل قول روزگار قجریِ ما اکتفا نمی کنند ، بلکه فیلم و عکس های ما ، در پستوی سرورهای بلاد « دشمن » با بهترین کیفیت ، گواه بی خردی ما برای آیندگان است .
باید مثل ووهان ، پرنده در خیابان پر نزند ، ورودی و خروجی شهرها نزدیک به صفر باشد ، اگر نمی توانیم  ، دیگر از دست این بدافزار با این سیستم عامل ناشناخته و ترسناک ، گریز و گزیری نیست جز تسلیم ...
@weerair
 
 
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group