پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

چهارشنبه 15 آذر 1402 | Wednesday 6 December 2023

 

 

 

 

ایلام - مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از آغاز اجرای طرح غربالگری خانواده‌های مددجوی این نهاد در راستای ارتقا سطح سلامت، تندرستی و شاخص‌های بهداشتی آنان خبر داد.

رضا طاهری روز شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح غربالگری شامل بیماری های قلبی و عروقی بوده که از طریق ویزیت، کنترل فشار خون، قند، کلسترول و بررسی شاخص توده بدنی (bmi) بوده که با مشارکت کمیته امداد و معاونت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام انجام می گیرد.

وی افزود: این طرح غربالگری در بین گروه سنی ۴۰ تا ۶۵ سال و در مرحله نخست برای ۲ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان در قالب برنامه خطرسنجی و دارا بودن شرایط غربالگری در همه شهرستان‌های استان صورت می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام یادآور شد: در کنار انجام معاینات و اقدامات پزشکی برای مشمولان این طرح، برنامه های دیگری همچون توزیع سبدهای بهداشتی و برگزاری کلاس‌های آموزش برای مددجویان رده سنی ۳۰ تا ۶۰ سال با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی شهرستان‌ها در زمینه بهداشت و سلامت روان برگزار می‌شود.

طاهری ادامه داد: در مراحل پایانی این طرح چنانچه بیمارانی نیاز به آزمایش های پاراکلینیکی تخصصی داشته باشند به سطح بالاتر ارجاع داده شده و درمان‌های تخصصی صورت می گیرد.

به گفته وی، افزایش آگاهی و تلاش برای تامین سلامت مددجویان تحت حمایت از اهداف اجرای این طرح است.

بیش از ۷۰ هزار نفر در ایلام از خدمات کمیته امداد برخوردارند./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group