پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

چهارشنبه 15 آذر 1402 | Wednesday 6 December 2023

 

 

 

ایلام - مدیرکل آموزش و پرورش ایلام از آماده سازی هزار و ۲۶۰ فضای آموزشی در این استان برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

علی درویشی روز سه‌شنبه در گفت وگویی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۱۰ هزار دانش آموز در این تعداد فضای آموزشی مقاطع مختلف مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، ثبت نام دانش آموزان متولد مهر ماه ۱۳۹۶ از ۱۸ شهریور آغاز شده و تنها کسانی مشمول می‌شوند که پیش دبستانی دوم را گذرانده باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به برگزاری طرح توانمند سازی معلمان مدارس غیردولتی اشاره کرد و یادآور شد: در اجرای این طرح یک هزار و ۳۸۶ نفر از معلمان در دوره‌های ۶۰ ساعته شرکت دارند.

به گفته درویشی طرح توانمندسازی قرآنی، افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان، بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان در همه زمینه‌ها و مهارت آموزی دانش آموزان از جمله اهداف این طرح است.

درویشی در خصوص رزمایش بازگشایی مدارس به همت این اداره کل، گفت: این رزمایش با هدف آمادگی هرچه بیشتر برای بازگشایی مدارس، روز گذشته در سطح ۱۴ منطقه آموزشی سراسر استان اجرا شد.

وی ادامه داد: در قالب این برنامه تیم های ارزیابی از مرکز استان به شهرستانها اعزام و وضعیت فیزیکی، نیروی انسانی، برنامه هفتگی و در مجموع وضعیت مدارس برای بازگشایی را رصد کردند.

حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز در ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال دارند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group