پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

چهارشنبه 15 آذر 1402 | Wednesday 6 December 2023

 

 

 

 

ایلام - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده کولگ در مهران بعد از چندین ساعت تعقیب و گریز موفق به دستگیری سه شکارچی متخلف شدند.

«علیرضا محمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: این شکارچیان در منطقه حفاظت شده کولگ در نوار مرزی مهران با عراق اقدام به شکار یک راس کَل کرده بودند.

وی افزود: این شکارچیان متخلف پس از دستگیری توسط محیط بانان تحویل مراجعه قضایی شدند.

محمدی یادآور شد: شکارچیان متخلف با شکار این کل وحشی مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال به حیات وحش ضرر و زیان وارد کردند که به دستور مقام قضا محکوم به پرداخت این خسران وارده به حیات وحش شدند.

وی ادامه داد: حیات وحش در زمان جفت گیری قرار دارند و هرگونه استرس و وحشت باعث اختلال در فرایند جفت گیری و زادآوری حیات وحش می شود.

وی به عموم مردم و به ویژه شکارچیان توصیه اکید کرد: باتوجه به موقعیت حساس حیات وحش به علت جفت گیری و سپس آبستنی آنها از شکار وحوش یا حضور در زیستگاه های حیات وحش خودداری کنند.

محمدی تاکید کرد: هرگونه شکار یا ایجاد استرس در وحوش به ویژه در ماه های جفت گیری، آبستنی و زادآوری باعث خسران های جبران ناپذیر بر طبیعت و حیات وحش استان می شود.

به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده کولگ با ۵۴ هزار هکتار وسعت در نقطه صفر مرزی مهران و عراق قرار دارد.

۱۴۳ هزار هکتار از عرصه های طبیعی استان ایلام را مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تشکیل داده است.

یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار از گستره ۲ میلیون هکتاری ایلام، اراضی طبیعی است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group