پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

✍سایت خبری ویرا - تربیت نیروی کارآزموده ، فنی و متخصص و تحویل به صنعت پتروشیمی کشور یکی از اصلی‌ترین رهاوردها و دستاوردهای شرکت پتروشیمی ایلام برای نیروهای بومی استان ایلام بوده است به گونه‌ای که اکنون این نیروهای فنی و متخصص می‌توانند به بدنه صنعت کشور تزریق و در راه‌اندازی واحدهای الفین، HD و SRU و دیگر واحدهای جانبی به خوبی نیاز کشور به نیروهای خارجی را کاهش دهند.


🔹در مجتمع پتروشیمی ایلام دانش‌آموختگانی از دانشگاه‌های بزرگ کشور از جمله صنعتی شریف حضور دارند که با تجربه‌اندوزی در شرکت‌های جم و عسلویه و پتروشیمی‌های بزرگ اکنون به ستون‌های پتروشیمی تبدیل شده‌اند و ارتقاء سطح علمی و فنی با چاپ و انتشار دهها کتاب و مقاله در سطح اول کشور تنها گوشه‌ای از توانمندی فرزندان ایران‌زمین است و اگر می‌خواهید به نقش ایلامی‌ها در صنعت پتروشیمی کشور پی ببرید جای دور نروید، سراغ مهندس "حسنِ بیگی" از بزرگان صنعت پتروشیمی کشور را بگیرید.

🔹برای افرادی که عظمت مجتمع و شهر بزرگ و اَبرپروژه الفین را از دور دیده‌اند شاید تصورش سخت باشد اما آدرس همین حوالی است؛ بخش چوار، چشم در چشم قلاقیران و پشت به پشت رشته‌کوه رنو !

🔹'تولید' و 'اشتغال پایدار' دو هدف اصلی مدیران شرکت پتروشیمی ایلام می‌باشد و پس از راه‌اندازی واحد الفین طرفیت تولید پلی‌اتیلن سنگین در این مجتمع به بیش از ۴۵۸ هزار تن در سال افزایش خواهد یافت که البته دریافت ظرفیت کامل این خوراک مستلزم راه‌اندازی فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام است.

🔹اشتغال برای بیش از ۳ هزار نفر نیروی جوان استان اعم از پروژه ، پیمانکاری ، رسمی و قرارداد معین نشان می‌دهد که این مجتمع عظیم دَین خود را به اشتغال استان ادا نموده است .

🔹 در ابتدا نیروهای کم‌تجربه وارد پروژه‌های این مجتمع شده و پس از اتمام پروژه‌ها و کسب تجربه‌های ذی‌قیمت به عنوان جوانان فنی و متخصص به بازار کار کشور هدایت می‌شوند که از پنهان‌ترین خدمات و به اصطلاح ذکات سرمایه‌گذاران در این شرکت بوده است.

🔹مهم‌ترین مشکل فراروی مدیران، هیات مدیره و سرمایه‌گذاران این مجتمع تامین خوراک از طریق خط لوله غرب بود که علی‌رغم دارا بودن ظرفیت ۴۰ تن در ساعت اما ظرفیت حداکثری واحد HD و دریافت ۳۰۰ هزار تن اتیلن در سال محقق نشد که فقط با راه‌اندازی الفین در سال جهش تولید این امر امکان‌پذیر خواهد شد.

🔹و اما الفین پس از ۱۵ سال چشم‌انتظاری مردم صبور چوار و استان در مرداد ماه سال جاری با اخذ خوراک از واحد شیرین‌سازی (SRU) وارد مدار تولید اتیلن می‌شود تا نیاز این مجتمع به خوراک عاریتی که از طریق خط لوله ۱۳۲ کیلومتری تامین می‌شد را برای همیشه برطرف نموده و با دریافت گاز از طریق سه خط لوله از پالایشگاه گاز ایلام فلر و سوخت سرمایه‌ی ملی این شرکت را خاموش نماید.

🔹پتروشیمی ایلام در طول سال‌های اخیر موفق به دریافت تندیس سیمین "صنعت سبز" به واسطه‌ی فعالیت‌ها، اقدامات و بهره گرفتن از بروزترین تکنولوژی‌های دنیا در عرصه‌ی زیست محیطی شده است و دریافت ایزوها، گواهینامه‌ها و لایسنسور معتبر جهان در تضمین کیفیت نیز بر توانمندی فرزندان ایران زمین و دیار ایلام مهر تایید زده است.

🔹این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و اقدامات نیکوکارانه نیز همواره در استان صنعت پیش‌رو بوده است و توزیع ۱۳۵۰ بسته کمک معیشتی در بین آسیب‌دیدگان کرونا و کمک‌های گسترده به سیل‌زدگان ایلام و زلزله‌زدگان کرمانشاه و اهدای مجموعه‌ی ورزشی و فرهنگی به روستاهای چوار تنها گوشه‌ای از دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی کارکنان این شرکت بوده است.

🔹فاز اول این شرکت توسط فرزندان شایسته ایران زمین در سال ۹۲ بهره‌برداری شد و فاز دوم و اصلی این مجتمع نیز تا یک ماه دیگر راه‌اندازی و به عرصه‌ی تولید پایدار پاگشا خواهد شد و استمرار تولید نیازمند همراهی بیش از پیش همه‌ی مسئولین کشور و ایلام، مردم استان،بزرگان، نخبگان و اصحاب رسانه می‌باشد.

🔹الفین در ابتدای زنجیره‌ی ارزش‌آفرینی قرار دارد و این اطمیان خاطر را به سرمایه‌گذاران خواهد داد که با احداث و ایجاد صنایع پایین‌دستی و تکمیلی زنجیره تولید را در استان تکمیل و از سالها خام‌فروشی این محصول در کشور جلوگیری نمایند.

🔹گاز اتیلن تولیدی پتروشیمی ایلام از مسیر خط لوله غرب نیز فرصت مناسبی برای احداث پتروشیمی هلیلان را فراهم نموده است و واحد پلی‌پروپیلن نیز به عنوان خاویار پتروشیمی در مراحل نصب ساختمان قرار دارد و با راه‌اندازی این پروژه‌ها می‌توان ایلام را هم‌پای استان‌های صنعتی کشور قرار داد.

🔹پتروشیمی ایلام همانند دیگر واحدهای بزرگ کارگری مشکلاتی داشته و دارد اما می‌توان هم مشکلات و هم تلاش‌های ارزش‌افرین فرزندان ایران و ایلام در این مجتمع را دید و عادلانه و منصفانه مقایسه و قضاوت کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group