پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 17 بهمن 1401 | Monday 6 February 2023

 

 

 

 

ایلام - مدیرکل امور مالیاتی ایلام با بیان اینکه دولت سیزدهم بحث شفاف سازی مالیات ها را در دستور کار قرار داده است، گفت: سال گذشته ۹۵ درصد اظهارنامه های مالیاتی با شفاف سازی درآمدها قطعی و ابلاغ شد.

غلامرضا جنتی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: هوشمندسازی سیستم مالیاتی در طول یکسال گذشته هفت هزار پرونده به پرونده های مشاغل مالیاتی استان اضافه کرده است.

وی افزود: رسیدگی به پرونده های مهم مالیاتی استان در این سه ماه با جدیت دنبال شده و رضایت مندی مودیان قبل از وصول مالیات یکی از اولویت‌های مهم در اداره کل امور مالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی ایلام با بیان اینکه با رسیدگی به پرونده های مهم مالیاتی، درآمد استان ایلام نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، ادامه داد: یکی از منابع درآمدی استان سهم چهار درصدی ارزش افزوده مربوط به درآمدهای عمومی است که می تواند زمینه اختصاص اعتبار به شهرداری های، دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری را فراهم کرده و موجب ارتقای وضعیت زیر ساخت های شهری و روستایی شود.

جنتی با تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای پیگیری انتقال پرونده نفت و گاز غرب اظهار داشت: انتقال این پرونده به استان ایلام می تواند در چند بخش در حوزه درآمدی و اقتصادی استان تأثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از منابع درآمدی در موضوع انتقال پرونده بحث آلایندگی شرکت نفت و گاز غرب کشور است که تاثیر زیادی در راستای اختصاص اعتبار لازم به استان، شهرها و بخش های تحت تاثیر آلایندگی این شرکت خواهد داشت.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام یادآور شد: با رسیدگی به آلایندگی پرونده نفت و گاز غرب می توان زمینه اختصاص اعتبار به دهیاری ها و بخش هایی که تحت تاثیر این آلایندگی قرار می گیرند، را فراهم کرد.

وی ادامه داد: طی سه ماهه اخیر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال عوارض از بخش مودیان مشمول ارزش افزوده وصول شد درحالیکه سال گذشته این مقدار ۷۵۰ میلیارد ریال بود که این عوارض بین شهرداری ها، دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری تقسیم شده است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

Template Design:Dima Group