پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

 

 

 

ایلام - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام از راه‌اندازی مجدد ۱۲ واحد صنعتی و افزایش ظرفیت ۱۰ واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در هشت ماهه امسال خبر داد.

موسی حاتمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه با راه‌اندازی مجدد این تعداد واحد زمینه اشتغال ۸۴ نفر فراهم شده است، افزود: احیا و افزایش ظرفیت این واحدهای صنعتی با همکاری مجموعه مدیریتی استان با روش تامین مالی و تعیین تکلیف بدهی‌های بانکی و مالیاتی صورت گرفته است.

وی افزود: احیا و بازگرداندن واحدهای صنعتی و تولیدی استان با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، سیاست‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین و نگاه ویژه استاندار ایلام در اولویت برنامه‌های مجموعه صنعتی استان قرار دارد.

حاتمی ادامه داد: برای فعال‌سازی دوباره این واحدهای صنعتی استان برنامه‌ریزی لازم انجام شده که به همین منظور چند سالی است کمیته‌ای در زیرمجموعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ به ریاست استاندار ایلام دایر شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط ایجاد کننده اشتغال و ارزش افزوده هستند، بیان داشت: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت‌های قانون رفع موانع تولید، مابقی واحدهای صنعتی نیمه‌فعال و یا غیرفعال که بر اثر مشکلات اقتصادی نتوانسته‌اند به فعالیت خود ادامه دهند، احیا و به چرخه تولید بازگردانیم.

حاتمی با اشاره به زیرساخت‌ها و تاسیسات شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، افزود: تامین زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی روند روبه رشدی داشته اما به معنی تکمیل کامل نیست و تاسیساتی هم که ایجاد شده‌اند به تناوب باید بروز، نگهداری و تعمیر شوند و بطور مداوم در تلاش برای جذب و تامین اعتبار در این زمینه هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: مدیران ارشد استان به منظور تحقق رویکردها و جهت‌گیری‌های اقتصادی دولت و برای شتاب‌بخشی و توسعه صنعتی و کمک به تحرک و پویایی واحدهای تولیدی و برای اشتغال‌زایی جوانان همکاری، تعامل و هم‌افزایی بیشتری داشته باشند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group