پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 17 بهمن 1401 | Monday 6 February 2023

 

 

 

 

ویرا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ایلام گفت: ۵۲۴ معتاد متجاهر در این استان امسال با هماهنگی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی ساماندهی شده اند.

محمد کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: اجرای طرح صیانت و ساماندهی از معتادان متجاهر یکی از اصلی ترین سیاست های ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال جاری است.

وی افزود: با همکاری همه دستگاه ها این طرح در ایلام بطور ۱۰۰ درصد اجرا شده و خوشبختانه ۵۲۴ معتاد متجاهر در استان ساماندهی شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ایلام ایجاد مرکز درمان در استان با ظرفیت ۱۰۰ نفر را از اقدامات شاخص سال جاری برشمرد و تاکید کرد: ۱۶ کارگاه با حمایت های ستاد مبارزه با مواد مخدر برای بهبود یافتگان در استان فعال هستند که ۸۰ نفر از بهبود یافتگان در این کارگاه ها مشغول بکار شده اند.

کریمی یادآور شد: سال گذشته سه میلیارد ریال و امسال ۵۰۰ میلیون ریال بابت کمک هزینه بیمه ای بهبود یافتگان به این مراکز پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: ۱۱ هزار نفر معتاد در استان وجود دارد که بر اساس طرح شیوع شناسی رتبه ۲۷ کشور را داریم ولی به لحاظ آلودگی به مواد مخدر جز استان های پاک هستیم ، در حال حاضر ۵۲ مرکز ترک اعتیاد دارویی و اقامتی در استان فعالیت دارند که از این تعداد ۳۶ مرکز دارویی و ۱۷ مرکز اقامتی هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ایلام افزود: به ازای هر ۲۰۰ نفر معتاد در استان یک مرکز فعال بوده و در این زمینه پوشش ما نسبت به کشور ۳۰ درصد گسترده تر است.

کریمی گفت: شهرستان دهلران در ۶ ماهه اول سال جاری رتبه اول استان در زمینه برگزاری جلسات و اجرای مصوبات شورای هماهنگی مبارزه و یشگیری از مواد مخدردر استان کسب کرده است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

Template Design:Dima Group