پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020
🔹سایت خبری ویرا-اخیراً در بسیاری از اظهار نظرهای مسئولان استان برخلاف گفته‌های پیشین آنها که اسمی از استاندار برده نمی‌شد با شور، حرارت و غلظت بیشتری از نماینده‌ی عالی دولت در استان نام برده می‌شود و گویی این ابیات تقدیرجویانه در گفتمان مدیران استان وارد و دیکته شده باشد.
🔹در اینکه استاندار ایلام یکی از پیگیر‌ترین و پرکار‌ترین استانداران سال‌های اخیر ایلام است هیچ جای بحث و شبهه‌ای نیست و حداقل می‌توان روی کاغد برخی از اقدامات قاسم سلیمانی دشتکی را لیست کرد و راجع به اعتبار، تعداد اشتغالزایی و تاثیر آن بر توسعه‌ی استان به بحث نشست اما اینکه هر کدام از این مدیران عاشق خدمت ابتدای سخنان خود را قبل از 'به نام خدا' به پیگیری‌های استاندار اختصاص می‌دهند قدری غیر طبیعی ،غیر مرسوم و یا از سر اجبار است.
🔹اینکه از هر تریبون بزرگی اغراق‌وار برای بزرگ نشان دادن اقدامات کوچک دولت استفاده شود مشمئز‌کننده و آزار دهنده است.
🔹استانی که اعتبارات آن اندازه یک شهرک در غرب تهران نیست و اعتبار راه‌های آن کمتر از یک مسیر متروست و پروژه‌های عمرانی آن کفاف یک متر آسفالت شهر کوچکی را نمی‌کند و بایستی قیر رایگان دریافت شود این همه بلندبلند فریادزدن ندارد.
🔹توسعه در ایلام نباید در تریبون‌های سیاه و سفید توسط افراد پست‌طلب یا  تخریب‌گر مغفول ماند و برخی دولت را به باد انتقاد غیرمنصفانه و غیر مسئولانه بگیرند و روی دیگر سکه نیز بایستی دیده شود و برخی مدیران با آمارسازی‌های اغواکننده و با اغراق‌گویی نباید دولت را در مقابل مردم قرار دهند که این استان با این نمایش‌های گول‌زننده و بزرگنمایی‌ها ره به جایی نخواهد برد.
🔹در سطح کشور نیز این اتفاق بارها رخ داده است و مسئولین کشور فردای پس از سخنرانی‌های رهبر انقلاب در سطح شهر بنر نصب می‌کنند و در بوق و کرنا می‌کنند که ملت ایران در راستای منویات مقام معظم رهبری این خدمت یا اقدام انجام خواهد شد.
🔹مگر شمای مسئول در این بدنه‌ی دولت و کشور از کارشناس و متخصص برخوردار نیستید که منتظر هستید معظم‌له بیاناتی داشته باشند و جنابتان صرفا برای نشان دادن خود فعالیتی را از آغاز یا از سر می‌گیرید.
🔹روند انتشار و اظهار نظر مدیران در استان به این‌گونه است که حلقه‌ی اطراف استاندار (بدون اطلاع یا با اطلاع استاندار) که ادمین بسیاری از کانال‌های کوچک استان هستند، مدیران را تهدید و تحریک به دفاع از استاندار می‌نمایند و هر کدام از این مدیران سر تعظیم فرود نیاورد او را مسئول غیرهمراه دولت خطاب قرار می‌دهند و فعالیت او را از مسیر خدمت به مردم به مسیر خدمت به دولت تغییر می‌دهند.
🔹وقتی برخی از اظهارات سخیف و فاقد محتوای مدیران استان را مطالعه می‌کنیم به درجه‌ای از تاسف می‌خوریم که در حالی باید مسئولین استان متناسب با تاثیر استان بر اساس ظرفیت‌ها و موقعیت ایلام در کشور نقش‌آفرینی نمایند اما سطح مطالبات مردمی را تقلیل داده‌اند به تمجید از استاندار و خدمات دستگاه متبوع خود را به استاندار ربط می‌دهند در حالی که فلان پروژه و طرح سالهاست در وزات‌خانه‌ای مصوب شده و ارتباطی با استاندار ندارد و برخی اوقات واژه‌ی اغراق خجالت می‌کشد.
🔹مدیران و مسیولین دولت تدبیر و امید باید خدمات دولت را برجسته نمایند و از طریق رسانه‌ها و تریبون‌ها به اطلاع مردم برسانند و مخصوصا در هفته‌ی دولت عملکرد دولت اعتدال بایستی شفاف و صادقانه به اطلاع عموم رسانده شود اما این شیوه و سیاق تعریف و تمجید که اخیرا وارد گویش و ادبیات مسئولان استان شده است مقبول نگاه مطالبه‌گر افکار عمومی استان نیست.
🔹 بایسته است که مدیران استان به جای مجیز‌گویی استاندار به ارائه ی عملکرد دستگاه ذیربط بپردازند و چنانچه در طرح و پروژه‌ای استاندار ایلام نیز دخالت و تاثیر داشته‌‌اند با استدلال منطقی و جزئیات به این امر بپردازند و با کلی‌گویی و افاضات بی‌حاصل استان ایلام بهشت "کاتبان مجیزگو "خواهد شد

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group