پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 21 تير 1399 | Saturday 11 July 2020

سایت خبری ویرا- به عنوان یک شهروند یا مسافر روزانه، هفتگی یا ماهیانه مسیرتان از هسته‌ی مرکزی شهر ایلام گذشته باشد و ترافیک کلافه‌کننده و توقف‌های طولانی خودروها و عرض کم خیابان‌ها را دیده‌اید و یک موضوع بسیار مهمی که گریبان شهرداران و شورای ترافیک را خواهد گرفت تعداد زیاد خودرو در این شهر کوچک است.

🔹مسئولین شهری یا مکلف به اجرای طرح‌های ترافیک و اعمال ممنوعیت تردد خودروهای شخصی در این هسته‌ی پرتردد هستند یا مردم با فرهنگ‌سازی فعالیت‌های غیرضرور در حدفاصل ۲۲ بهمن تا سعدی ، خیام ،انقلاب و اورژانس بیمارستان امام را به حداقل برسانند.
🔹در تمام شهرهای ایران بافت مرکزی شهرها از محدودیت‌های ترافیکی برخوردار است و یا با ممنوعیت ورود خودرو‌های شخصی و همچنین با طرح زوج و فرد این ترافیک را مدیریت می‌نمایند اما شاید در شهر کوچکی مثل ایلام صحبت از زوج و فرد کردن ترددها قدری خنده‌دار باشد اما به واسطه‌ی حجم‌ عظیم خودروهای شخصی در سطح خیابان‌ها و معابر دور از ذهن نخواهد بود که در آینده‌ی نزدیک نه تنها مسیرهای مذکور بلکه کشوری ، میدان مادر و شهدا با بیشترین گره‌های ترافیکی روبرو خواهند شد و ما هم‌چنان در این شهر با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر بایستی ساعتها وقت خود را پشت خودرو تلف کنیم.
🔹پزشکان و مدارس و میوه‌فروش‌های شهر در سعدی مستقر هستند و کماکان اراده‌‌‌‌ای جدی برای جابجایی این صنوف پرمخاطب وجود نداشته است و البته درامدهای میلیاردی این اقشار در مرکز سطح این رغبت را از انها سلب نموده است که در دیگر مکان‌های سطح شهر اقدام به تاسیس مطب یا صنف نمایند.
🔹و اما در میانه‌ی بوق و سر و صدای کر کننده‌ی خودروها و ترافیک‌ها و اخبار کسل‌کننده ایلام قدری آن‌طرف‌تر حوالی رسالت و آیت‌الله حیدری خبر در راه بود .
🔹امروز ایلام شاهد افتتاح بزرگترین طرح زیربنایی شهری بود و تقاطع غیر هم‌سطح رسالت در ۱۸ ماه در هفته دولت به بهره‌برداری رسید که بخشی از مشکلات ترافیکی آیت‌الله حیدری، رسالت و ولی‌عصر را مرتفع کرده است.
🔹این طرح علی‌رغم تورم بالا در کشور و نبود اعتبار با کمک دولت و متمم‌ شهرداری و همراهی پیمانکار بومی و خوش‌سابقه‌ی استان به بهره‌برداری رسید که نقطه‌ی عطفی در تاریخ شهر کوچک ایلام است.
🔹از آنجا که ایلام شهر کوچکی است این پروژه‌ها را به اسم اشخاص می‌دانیم و مثلا به روگذر شهید رضایی‌نژاد و زیرگذر دانشگاه ایلام می‌گوییم پل عبدالله و از این به بعد به تقاطع رسالت خواهیم گفت تقاطع طالب!
🔹همه‌ی شهروندان تلاش‌ها و زحمات شهردار و پیمانکار پروژه‌ی رسالت را دیده‌اند و قدردان انها هستند و اگر نبود سنگ‌اندازی‌های مخابرات و آب و فاضلاب شهری این طرح در ۳ ماه پیش افتتاح می‌شد.
🔹 هر چند شهر برای شهروند است تا خودرو !، اما اجرای طر‌ح‌های زیربنایی و بزرگی مانند رسالت بایستی در  سعدی ،کشوری ، میدان مادر و شهدا نیز با دستان و فکر بلند دکتر طالب و دیگر شهرداران اجرایی شود تا این گفتمان نادرست از روی ایلام برداشته شود، ایلام شهری با یک چراغ قرمز و یا ایلام روستایی بزرگ است.!
🔹در پایان باید از اعضای شورای شهر که هم‌گام و همراه شهردار برای اجرای پروژه‌های زیربنایی در سطح شهر هستند تقدیر کرد و پیاده‌راه طالقانی،بام ایلام و بلوار پژوهش اجرایی نمی‌شدند مگر با همراهی اعضای محترم شورای شهر با شهردار ایلام.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group