پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020
✍سایت ویرا- اخیراً در رسانه‌ی ملی و مرثیه‌خوانی‌ها و نطق سخنرانان کشوری در مراسمات عزای حسینی موضوعات جدید و منطبق با وضعیت جهان امروز و بویژه مذاکرات ایران و اروپا و امریکا و تحریم‌ها ، امان‌نامه‌ها و... منعکس و با شور و حرارت زیادی بیان می‌شود که در پشت آن شیطنت‌ها و سیاست‌ورزی‌ها و در ادامه‌ی آن نقشه‌‌ی راهی است که امیدواریم حداقل ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان آقا امام حسین(ع) و شانیت حضرت عباس(ع) را نگه‌دارند.
🔹اینکه در کشور برخی از مداحان و تریبون‌ها و سخنرانان مصونیت داشته باشند و هم‌چنین این‌گونه تصور شود که تنها تریبونی که برآن نظارت کمتری صورت می‌گیرد مراسم عزای حسینی است و در آن به بیان مسائلی که قیام حسین(ع)و عاشورا در راستای آن شکل نگرفته، پرداخته شود تردید‌ها و تصوراتی را شکل داده است که بغایت نگران کننده است.
🔹پس از برجام و خروج امریکا از برجام و گام‌های اول تا سوم ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی این تریبون‌ها با مدد شاعران کمتر شناخته‌شده و مداحان معروف کشوری تحریم، فرجام نافرجام برجام، امان نامه و ... را بیشتر از ذکر مصیبت خاندان پیامبر اکرم (ص) مورد توجه قرار داده‌اند و عزای حسینی را به تسویه حساب سیاسی و جناحی و جریانی تبدیل کرده‌اند.
🔹بسیار بیشتر از قبل از امان‌نامه‌ای که قبیله‌ی ام‌البنین (س) مادر حضرت عباس(ع) برای خواهرزاده‌های ایلی خود آوردند و آن بزرگان دین نپذیرفتند و راه حسین(ع) را برگرفتند سخن می‌گویند و اما بایستی پرسید چرا وقتی در عصر کنونی که جهانی در ماتم سالار شهیدان اسلام فرو رفته است و جوانان به آگاهی و شناخت مفاهیم نهضت عاشورا تشنه‌اند ، از حضور واسطه‌های اروپایی و آسیایی برای حفظ برجام تحت عنوان "امان‌نامه" نام برده‌ شود و این موضوع تا سر حد امکان در رسانه‌ی ملی و دیگر منابر و مداحی‌ها و مرثیه خوانی‌ها با شور خاصی ذکر شود و کشورداران را به نپذیرفتن صدای تعامل جهانی با ایران فرا خوانند؟ در حالی که رسانه‌ها برای کوچکترین نقد باید دادگاهی شوند و سند و ضامن بگذارند؟ این مصونیت قضایی و قانونی از کجا شکل گرفته است.؟
🔹باید پاسخ دهند که چرا از مراسم معنوی عزای حسینی سوء‌استفاده می‌نمایند و مردم عزادار این کشور را در شرایطی قرار می‌دهند که افاضات آنها را تحت عنوان تفکر اسلامی و شیعی بپذیرند؟
🔹 وقتی حجت‌الاسلام پناهیان به مجلسی که به فرموده‌ی امام امت" در راس امور است" و عصاره فضایل ملت است توهین می‌کند تا فلاحت‌پیشه او را ممبری پاکتی خطاب کند حاصل همین تفکرات تندروی و خوی افراطی‌گری است که بنایش را گذاشته‌اند. یا حملات دور از شان آیت‌الله یزدی وآیت‌الله لاریجانی به هم که همگان دانند بر سر چیست.!
🔹باید پاسخگو باشند چرا با اعطای مجوزهای خارج از شمار به هیات‌های مذهبی که در سطح شهر اقدام به برپایی موکب می‌کنند حسینیه‌ها و مساجدی که سنگر اصلی دین هستند را به شدت خالی کرده‌اند؟
🔹وقتی شبها برای اقامه‌ی عزا به مساجد و حسینه‌ها مراجعه می‌کنید از خود نپرسیده‌اید که چرا و کدام جریان‌سازی در راستای مسجد ستیزی تا این حد تکایا و حسینیه‌ها و مساجد را خالی نگاه داشته‌اند و عزاداری را از مسجد به خیابان‌ کشیده‌اند و در این امر نیز موفق بوده‌اند.؟! پس این همه هزینه برای ساخت مسجد و حسینیه برای چیست؟
🔹امام حسین علیه‌سلام آن‌گونه که در اشعار مداحان امده است نه "سگ عوعو کن" می‌خواهد، نه اجازه می‌دهد که کسی او را نعوذبالله به جای خدا "بپرستد" و نه می‌خواهد کسی برای تشنگی و چشم و ابروی او سینه بزند و نه اجازه می‌دهد کسانی افراطی وار برای نشان دادن خشونت‌طلبی شیعیان بر فرق سر کودک قمه بزنند و یا با اسحله به عزادار شلیک کنند و یا با خودرو از روی آنها رد شود و یا کربلا را در راستای مشکلات سیاسی با کشور عربستان با مکه و مدینه قیاس کنند که نوعی جنگ با خداوند است، فقط می‌خواهد این سوال را در ذهن زائران و عزاداران طرح کند: "هل من ناصر ینصرنی و هیهات من‌الذله".
🔹بترسیم از آنکه فردا اگر روز عاشوراست ما در صف شمریون و عمر سعد هستیم یا در مسیر حسین (ع) و حر ابن ریاحی و بیش از این با تظاهر و دوری از اصل واقعه کربلا با تلاش برای پرداختن به مسائل فاقد ربط در مراسم عزای حسینی، تشنگی حسین و یاران باوفایش را دلیل اصلی گریه و اندوه مردم و شهادت امام حسین (ع) قرار ندهیم و با سیاسی کردن منبر عزای حسین آخرت خود را به دنیا و عافیت‌طلبی دیگران نفروشیم تا امروز انسانیت برای آزادی بیان و سخن سند نگذارد.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group