پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020🔹سایت خبری ویرا - چند روزی است قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام کمر خود را به تیغ جراحان تهران سپرده است و بحمدالله عمل جراحی موفقیت‌آمیزی را سپری نمود‌اند که برای ایشان ارزوی سلامتی عاجل و کامل داریم.


🔹جراحی کمر استاندار از منظر ارزش‌های خبری یک موضوع مهمی برای تهیه‌ی یک یاددشت به نظر نمی‌رسد اما وقتی استاندار ایلام به دلیل فقر تجهیزات و توان پزشکی در استان ایلام، تهران را برای جراحی کمر خود انتخاب می‌کند زخم چرکین کمر استان را دوباره باز می‌کند.
🔹چرا باید علی‌رغم وجود تجهیزات پزشکی و پزشکان حاذق و چیره‌دست در سطح استان هنوز باید تعداد زیادی از مردم برای جراحی‌های مهم و حساس و البته بعضا غیرحساس استان ایلام را ترک نمایند و بخشی از درامد مردم استان را در پایتخت و یا کرمانشاه و دیگر استان‌های برخوردار هزینه نمایند.
🔹بر این فعل استاندار که کمر خود را در تهران به تیغ جراحان سپرده است نقد وارد می‌باشد و اگر در ۲سال گذشته تلاش می‌نمود که تجهیزات پزشکی بهتر و پزشکان شهیر کشور در ایلام طبابت نمایند شاید امروز نیاز نبود در پایتخت و بدور از حوزه‌ی کاری خود درمان شود، اما بایستی به همه‌ی کسانی که تلاش مضاعف خود را بکار نگرفتند تا در سال ۲۰۱۹ که انفجار علمی و اطلاعاتی در دنیا به ثانیه‌ رسیده است و حتی یک عمل جراحی بزرگ از طریق اینترنت و در خارج از مرز‌های جغرافیایی انجام می‌شود، یک جراحی ساده برای عارضه‌ی کمر از توان پزشکان استان خارج باشد یا چنانچه این توانایی وجود دارد مردم یا استاندار ایلام به پزشکان استان اعتماد ننموده‌اند.
🔹روسای ادوار دانشگاه علوم پزشکی بایستی پاسخگو باشند که دلیل بی‌اعتمادی مردم و مسئولین به پزشکان استان چیست؟(هرچند مراجعات به خارج از استان کاهش یافته است) و روی دیگر سکه اینکه چرا مردم نباید این ذهنیت شاید نادرست را از خود دور کنند که پزشکان دیگر استان‌ها حاذق‌تر از پزشکان ایلامی هستند.
🔹چرا بسیاری از پزشکان استان ایلام  که دستی بر مسئولیت داشته و دارند با انحصاری کردن خدمات درمانی و پزشکی ومحدود نمودن پزشکان جوان و مختصص و دریافت زیرمیز‌ی‌ها موجب فرار پزشکان و نخبگان علمی و پزشکی استان شده‌اند تا در دیگر استان‌ها و حتی خارج از کشور طبابت نمایند.!
🔹هر چند علم پزشکان منحصر به منطقه‌ی جغرافیایی خاصی نیست اما تا زمانی که این استان از کشیدن پای نخبگان و چهره های علمی و پزشکی توسط افراد کوته‌بین دور نشود باید هم استاندار ایلام یا پدر و مادر ما هر گونه جراحی یا اقدامات پزشکی اولیه را در خارج از استان انجام دهند که هزینه‌های غیر درمانی و لطمات و صدمات روحی و روانی زیادی را به بیمار و همراهان بیمار وارد نماید.
🔹هر چند بیمارستان خصوصی کوثر ایلام از امکانات و تجهیزات مدرن و روز کشور برخوردار است و بخش عظیمی از خروج بیماران از استان را کاهش داده است اما ان اعتماد از دست رفته‌ی مردم به این قشر عزیز باز نگشته است که نیاز است دانشگاه علوم پزشکی برای این امر چاره اندیشی نماید.
🔹بایستی مشخص شود که آیا ظرفیت‌های پزشکی ایلام و امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای جراحی کمر استاندار وجود نداشته است یا واقعا استاندار ایلام اعتماد لازم به تیم پزشکی و تجهیزات بیمارستان‌های ایلام نداشته است که در هر دو مورد بایستی به حال استان محروم و دل‌افگار ایلام گریست.
🔹استان ایلام در این ایام که استاندار دوران نقاهت خود را سپری نمود میزبان خیل عظیم عزاداران حسینی بود و بیش از ۱۰۰ درصد میزان ترددهای زوار از مرز مهران در ۱۰ روز اول محرم افزایش یافته است که امیدواریم از شنبه‌ی آتی استاندار ایلام که به محل کار خود بر می‌گردد ضمن بیان چندباره‌ی این امار در سطح کشور، گیوه‌های خود را با سلامتی کامل جهت برگزاری باشکوه اربعین حسین وَر بکشد و اجازه ندهند که مهران از اولویت اصلی تردد زائران حسینی که هدف غایی استان هم‌جوار است خارج شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group