پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020


فرج‌اله صيدمحمدي- سایت خبری ویرا-در شبی که باخت به عراق از اوجب واجبات بود و از نون شب برای فدراسیون ایران و عراق واجب‌تر بود ما به قول نقی‌ غیرمعمولی "باختیم خوبم باختیم"!.
🔹ما و عراق تا ابد هم اگر با هم جنگ تحمیلی می‌کردیم اندازه باخت دیشب افسرده و دلشکسته نمی‌دادیم.


🔹 وقتی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا ۵ گل به یمن زد، "مسعود ده‌نمکی" کارگران و فیلم‌ساز کشورمان دلخور شدند که ایران باید به عربستان و امارات پنج گل می‌زد نه یمن که ۵ سال در قحطی بوده و استخوان دنده‌های مردم این کشور از گرسنگی بیرون زده است.
🔹این اظهارنظر ده‌نمکی همون موقع با واکنش‌هایی مواجه شد اما امروز و پس از باخت ایران به عراق ، حاج مسعود از عراقی‌ها انتقاد کند که چرا باید تیم ملی ایران را شکست دهند؟
🔹شما اواخر دهه پنجاه یک بار دلتون خواست برین مشهد ولی ما نذاشتیم بعدش ما خواستیم بریم کربلا شما نذاشتین. تمام شد رفت. اینقد کینه‌ای نباشید. حالا که شما یک پاتون شماله یه پاتون مشهد ما چرا ناراحت نیستیم. ما فقط رفتیم کربلا و برگشتیم! الان دیگه چرا دوسمتون ندارید؟!
🔹اکنون که ایران در تحریم و بدترین شرایط اقتصادی به سر می‌برد و با کاهش ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی درآمد روبروست و کله‌ی مسئولین فدراسیون فوتبال از گرسنگیِ ورزشی کچل شده است زدن دو گل آن هم در دقیقه ۹۰ این همه شادی و غرور دارد که میدان "التحریر" را برای خوشحالی پس از گل‌تان انتخاب کرده‌اید؟
🔹دقیقه‌ی ۹۰ در هر مسابقه‌ی فوتبالی به نام عادل فردوسی‌پور است و خدا را شکر عادل گزارشگر بازی نشد که این روزهای فوتبال ایران را ببیند ولی در عوض جواد خیابانی که بود تا در شرایطی که عراقی‌ها تکل‌‌های غیر دوستانه دوپا و سه‌پا و هزارپا می‌رفتند رو پای بازیکنان ایرانی ، خاطره‌‌ی تلخ جام ملت‌ها و باخت با پنالتی با کارلوس کیروش را یاداوری کند و تا دقیقه ۹۰ فکر کنیم جلو بحرین داریم بازی می‌کنیم و ممکن است الان بعد از برد پرچم عربستان به اهتزاز در بیاد.!
🔹عراقی‌ها نمی‌دانند که ما دیگر چیزی برای دادن نداشتیم و بضاعت فوتبال ما هم همین است که جواد خیابانی را به عنوان گزارشگر بازی انتخاب کرد.
🔹از گزارش جانسوز و جانگداز خیابانی بگذریم به خیابان‌ها و میادین کشور عراق می‌رسیم که پس از آن همه ناآرامی و آشوب و اعتراض به میدان شور و نشاط و شادی تبدیل شد و این ذات فوتبال و خصلت ما ایرانی‌هاست که دوست نداریم کسی را ناراحت و دلخور کنیم که آن هم از برکات این بازی بود که ملت عراق را یک بار دیگر در هفته وحدت متحد کرد.
🔹در شرایطی که بازیکنان عراقی باید شرایط داخلی کشور ایران را درک می‌کردند اما باز این فدراسیون فوتبال ایران بود که صادقانه عراقی‌ها و علی عدنان را درک کرد و مسعود شجاعی را به عنوان کاپیتان در بازی قرار داد.
🔹تیم ملی فوتبال عراق وعده‌ی آپارتمان و خودرو لوکس دریافت کرده بودند و این در بازی و عطش عدنان علی ، بشار رسن و طارق همام و مهاجمان این تیم موج می‌زد اما بازیکنان ما در باشگاه‌های خود حتی پول شارژ آپارتمان و اب و برق و گاز خانه خود را پرداخت ننموده و تمرین نداشتند. ما در غروب روزی باختیم که شبش بنزین سهمیه بندی شد حالا شمشیر خودتان را قاضی کنید که بازیکنان ما در بازی برگشت که بنزین شده است لیتری ۳ هزار تومان و حتی نمی‌توانند گرم کنند چگونه و با چه انگیزه‌ای فوتبال بازی کنند؟!
🔹آقای روحانی گفت یک میدان ۵۳ هزار میلیارد بشکه نفتی در خوزستان کشف شده! یعنی شما هنوز فکر می‌کنید این استان قطعه‌ی از عراق است؟بابا اینجا ما و مسئولین جیبمون یکی است و منظور رئیس جمهور جیب مردم بود که قرار است از طریق سهمیه‌بندی بنزین کاهش درامد کشور را جبران کند هر چند خدایی می‌توانید سوال شخصی بپرسید که مگه میدان نفتی کشف نکردید پس چرا بنزین را سه برابر افزایش دادید.؟
🔹برادران عزیزم تو عالم همسایگی درسته آخه؟
مردم مهران، کرمانشاه و خوزستان سالهاست کباب درست نکرده‌اند نکنه دودش بیاد شما دلتون بخاد!
در عالم همسایگی آنقدر مردهای ما دیر به خانه برگشتند که کودکان شما دست خالی پدر را نبینند آیا رواست دو گل بزنید ؟! حداقل به تساوی رضایت می‌دادید؟
🔹اینقد بد بردین که ویترین بدییاری‌های ایرانی‌ها تکمیل شد و هفته وحدت تبدیل شد به هفته وحشت؛ وحشت از شما ، وحشت از سهمیه‌بندی بنزین و زلزله و تورم و...که نمی‌دانیم باید برای این همه وحشت و بلایای غیر طبیعی و طبیعی در ایران نماز وحشت بخوانیم یا نماز آیات!!.
🔹تماشاگران زن و مرد شما هم که در کنار هم نشسته بودند و باحجاب و بدون حجاب که منقلب شدند و اسلام را به خطر انداختند. شما را چه شده است اهل کوفه!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group