پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 21 تير 1399 | Saturday 11 July 2020

سردار جمال شاکرمی در یادواره شهدای شرکت پتروشیمی ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: ما بر اساس تفکر عاشورایی و بر اساس تجربه گرانقدر و عظیم دفاع مقدس باید به سمت جلو حرکت کنیم و در مقابل دشمن كم در مقابل زياد باشيم.

وی به پیش‌بینی‌ امام راحل از وضعیت پیچیده‌ امروز و صف‌آرایی‌های دشمن و شکل گیری جبهه‌های متعدد در مقابل گفتمان انقلاب اشاره کرد و افزود: سیره امام خمینی(ره) برگرفته از سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود و بر اساس همین نگاه الهی امام تفکر بسیجی در کشور شکل گرفت.

سردار شاکرمی یادآور شد: دشمن وجود تفکر بسیجی در جامعه ایران اسلامی را بر نمی تابد و به طرق مختلف درصدد ضربه زدن به پیکره تفکر غنی بسیجی است و ما با الگو گرفتن از قیام و نهضت عاشورا و با مدد از تفکر بسیجی در جنگ اقتصادی با دشمن می ایستیم همانگونه که در این ۴۰ سال دشمن و هجمه های استکبار را به عقب راندیم.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با جنگ سخت و رو در روی نظامی مواجه بود و امروز در جنگ نرم و جنگ اقتصادی بافشارهای سنگین روانی دشمن مواجه است درحالی که این جنگ اقتصادی همچون جنگ نظامی دوران دفاع مقدس با غلبه ایران اسلامی بر جبهه استکبار جهانی به پایان خواهد رسید.

وی در مورد موضوع سهمیه بندی بنزین و حوادث ناشی از این طرح نیز گفت: در آشوب های ایجاد شده هفته گذشته علاوه بر دشمنان قسم خورده انقلاب گروهک های معاندی چون دموکرات، کومله، عوامل نفاق و اراذل و اوباش نقش و حضور داشتند که با هوشیاری فرماندهان نظامی و انتظامی و سربازان گمنام کشور این توطئه در نطفه خاموش شد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به اهمیت شرکت پتروشیمی در توسعه و رونق و آبادانی و اشتغال استان، اضافه کرد: مجموعه‌ پتروشیمی ایلام امروز به رشد و بالندگی رسیده است و به عنوان یک مجتمع تولیدی پیشتاز در غرب کشور حرف های زیادی برای گفتن دارد.

وی به مشکلات کارگری این شرکت در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: پتروشیمی ایلام پس از طی فراز و فرودهای بسیار امروز به ثبات و آرامش در تولید رسیده است و می توان آینده ای درخشان را برای این شرکت متصور شد.

صنعتگران، فرماندهان وسربازان عرصه تولید هستند

امام جمعه چوار نیز در یادواره شهدای خانواده بزرگ پتروشیمی ایلام با تقدیر از مدیر عامل و پایگاه مقاومت بسیج پتروشیمی ایلام و تبریک هفته بسیج گفت: بخش چوار با تقدیم ۱۸۶ شهید گلگون‌ کفن و ده‌ها جانباز و آزاده در طول دوران دفاع مقدس در سرنوشت نظام و انقلاب افتخار آفرین بوده است.

حجت‌الاسلام میهن‌پرست با بیان اینکه بسیج نه یک تفکر نظامی بلکه تفکر حاکم بر کشور در زمان جنگ تمام‌عیار اقتصادی است، افزود: تلاشگران و فعالان عرصه‌ی اقتصاد و صنعت فرماندهان و سربازان اصلی تولید هستند که همچون گوهری درخشان در سراسر کشور می‌درخشند.

امام جمعه‌ی چوار با تجلیل از تلاش‌های پتروشیمی ایلام در راستای مسئولیت‌های اجتماعی بویژه در اربعین افزود: در دوران مدیرعامل فعلی مسوولیت‌های شرکت نیز به افراد بومی سپرده شده که نشان از اهتمام واعتماد ویژه به نیروهای فنی و متخصص استان است.

باوجود تحریم ها واحدهای پتروشیمی ایلام فعال و در مدار تولید است

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام هم در یادواره شهدای خانواده بزرگ پتروشیمی ایلام گفت: شرکت پتروشیمی ایلام به عنوان بزرگترین پتروشیمی در غرب کشور با واحدهای پلی‌اتیلن، الفین و گوگردزدایی نقش مهمی در محرومیت‌زدایی استان و منطقه دارد.

شاپور تقی‌پور افزود: در یک سال گذشته با وجود تحریم‌های ظالمانه، واحد هیدروژن و واحد گوگردزدایی راه‌اندازی و بهره‌برداری و کوره‌های واحد الفین نیز روشن شده که بیانگر عدم تاثیرگذاری تحریم های دشمن بر حوزه صنعت و تولید ما است.

وی با بیان اینکه الفین با پیشرفت حدود ۹۸ درصدی و با تولید ۵۰۰ هزار تن محصول تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: امروز  جنگ اصلی دشمن با ایران اسلامی نبرد اقتصادی در واحدهای تولیدی است و پویایی واحدهای تولیدی و صنعتی ما موجب یاس و سرخوردگی دشمن می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group