پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 21 تير 1399 | Saturday 11 July 2020
 
سایت خبری ویرا- ما اهالی رسانه چشممان به در خشک شد تا مدیریت ارشد استان به پاس حمایت‌های بی‌دریغ زیرساختی از فرهنگ و هنر، در برنامه‌ها و جشنواره‌هایی که محلی برای شناخت سّره از ناسّره و شناخت و محک رسانه‌های تولید‌محور می‌باشد حضور پیدا‌کند، اما دریغ که این دیدار فرهنگی رقم نخورد.
🔹به دنبال ریشه‌یابی موضوع برآمدیم که نقطه‌ی فصل کجاست؟ بررسی شد که آیا این نگاه توام با خوف و رجا نسبت به رسانه‌ها معطوف به شخص سلیمانی است یا در گذشته نیز بوده است!
🔹 زمانی که بازداشت مدیرمسئول بوتک را در زمان استانداری علی‌محمد آزاد و اما اهدای لب‌تاپ و دریافت اپارتمان خبرنگاری در زمان اعلایی و پس از آن در اهدای جایزه‌ی بهترین نقد در نشست خبری استاندار فرهنگی در همان دولت به رسانه‌ها و یا در زمانی که محمدرضا مروارید صاحب رسانه و پیک ایلام بود یکی از معاونینش از اصحاب رسانه طرح شکایت کرد و بسیاری از این رسانه‌گریزی‌ها رقم خورد؛ بر پیچیدگی وضعیت مطبوعات و دولت‌ها نسبت به هم افزوده می‌شود و شاید نباید از قاسم سلیمانی دشتکی خورده گرفت که در جشنواره‌های خانه‌ی مطبوعات و برنامه‌های فرهنگی چرا شرکت نمی‌کنید یا در مراسم تجلیل از فعالان فرهنگی اربعین شرکت نمی‌کنید.؟!
🔹تیره‌شدن روابط استاندار با رسانه‌ها از انتقادات تعدادی از مدیران کانال‌های تلگرامی از عملکرد استاندار ایلام آغاز شد و دموکراسی هم جنگ هم مذاکره تیتر شد به گونه‌ای که بسیاری از رسانه‌ها متفق‌القول از پیوست تشریفات به تمام برنامه‌های استاندار گلایه‌مند شدند و بر حضور تبلیغاتی و تشریفاتی استاندار در شهرستان با قربانی‌کردن گوسفندان و دیدار کدخدامحورانه و سان دیدن ایشان و رفتار تهاجمی با مدیران اظهار گله‌مندی کردند و هنور منتظرند یک مدیر ترسو که گفتمان اصلی از منظر استاندار شده است توسط ایشان معرفی شود.
🔹در این بین برخی از کانال‌ها پا را فراتر از اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای گذاشته و به مسایل مبتلابه استاندار گَرد شخصی‌سازی پاشیدند که با تاسف تَر و خشک رسانه‌ها در غیبت نشریات کاغذی و سایت‌های خبری با هم سوختند.
🔹 ناگفته پیداست که مجیز‌گویانی نیز در عرصه همچنان بر بداخلاقی‌های نامرسوم جامه‌ی اغراق پوشاندند که هر دو این کفه‌ ترازوی غیررسانه‌ای مطرود و قابل نقد است.
🔹اگر استاندار محترم موفقیت‌های خبرنگارانی که در چند سال گذشته جشنواره‌های فرامرزی، ملی و منطقه‌ای و را فتح کردند و مایه‌ی فخر استان شدند را می‌دیدند امروز تا این حد بی‌اعتنا به جایگاه رسانه‌های استان نبودند و برای یک دستمال قیصریه را به اتش نمی‌کشیدند.
🔹جناب آقای سلیمانی دشتکی اینکه انتقادات رسانه‌ها به عملکردتان را یک طرفه در صدا و سیمای استانی که در قُرُق جنابعالی است پاسخ می‌دهید به دور از انصاف است و دستگاه روابط عمومی جنابعالی طبق قانون مطبوعات می‌بایست برای انتقاد رسانه‌ها جوابیه ارسال نماید و برای مخاطبان آن رسانه احترام قائل شود. و هنوز هم معتقدیم جنابعالی با عدم برگزاری نشست‌های خبری با رسانه‌ها، خود را از معرض پرسش و پاسخ‌های نمایندگان افکار عمومی برحذر می‌دارید که با توجه به توان پاسخگویی جنابعالی امری پذیرفتنی نیست.
🔹آقای استاندار بدانید برگزاری سوگواره‌ها و جشنواره‌های رسانه‌ای و فرهنگی قائم به شخص رئیس خانه مطبوعات و یا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و مختص تمام هنرمندان و صاحبان رسانه و فرهنگ است.
🔹 معتقدیم نقطه‌ی قوت دولت در استان ایلام پس از اربعین در زیرساخت‌های فرهنگی بوده است و به گواه آمار و ارقام به عنوان استان نخستین در کشور معرفی شده است و در هر شهرستانی خدمات فرهنگی و هنری به عینه مشاهده می‌شود که از جنابعالی و متولیان حوزه‌ی فرهنگ استان باید تقدیر شود.
🔹اما جناب استاندار در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان استان چه گذشت که جنابتان به نشانه‌ی اعتراض ان جلسه را ترک کردید و حتی ما خبرنگاران روز بعد از آن مراسم در پاویون فرودگاه ایلام و بدرقه‌ی وزیر اکراه در حضور در آن نشست خبری را می‌توانستیم از چهره‌ی شما بخوانیم.
🔹آقای استاندار قاطبه‌ی هنرمندان این استان بواسطه‌ی شرایط کاری و زندگی سخت اصول ترقی و پیشرفت را مدیون تلاش و کوشش حرفه‌ای خود و حمایت مسئولین می‌دانند و چنانچه در آن مراسم دغدغه‌های هنری خود را مطرح کردند بیشتر می‌بایست خاطر وزیر فرهنگ و ارشاد را مکدر می‌کرد که متولی اصلی هنرمندان است نه شما را که مسئولیتی متفاوت‌تر از وزیر ارشاد دارید.
🔹همین هنرمندان برای شما در جشنواره ملی هنرهای تجسمی کشور که در اختتامیه‌ی آن که نه شما و نه معاونین شما حضور نداشتند به نشانه‌ی احترام و تکریم آثار هنری خود را تقدیم جنابتان کردند.
🔹هنرمند قدری محبت می‌خواهد و نگاهی می‌خواهد برای دیده‌شدن! هنرمند دنبال بیننده‌ی هنرش می‌گردد و چه کسی بهتر از مدیریت ارشد استان.
🔹آقای استاندار در اربعین حسینی هم‌چون یک فرمانده در میدان حضور داشتید و مقتدرانه مدیریت کنگره‌ی عظیم حسینی را بر عهده گرفتید و به عنوان رسانه دست شما خادم حسینی را به گرمی می‌فشارم اما باید از شما و مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان دلیل غیب جنابتان را در مراسم تجلیل از خادمین فرهنگی اربعین جویا شویم.!
🔹در آن برنامه‌ای که با شکوه تمام برگزار شد و حجت‌الاسلام کریمی‌تبار رئیس شورای فرهنگ عمومی استان نیز حضور داشتند جنابعالی به عنوان نایب رئیس این شورا و استاندار ایلام می‌بایست حضور یافته و دستاوردهای عرصه‌ی فرهنگ استانتان را به عینه مشاهده می‌کردید.
🔹 شنیده‌های ما حاکیست که از استانداری به فرمانداران و معاونین جنابتان اجازه‌ی حضور در این مراسم صادر نشده است؟براستی چرا؟ مگر قرار بوده است که در آن مراسم خدمات شما و دولت مصادره شود؟
🔹براستی چرا جنابعالی با تمام قوا در مراسم تقدیر از موکب‌داران اربعین حسینی که با حضور حجت‌الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد حضور پیدا کردید که اتفاقا در آن مراسم مورد نقد جدی موکب‌داران واقع شدید!. آیا با خود می‌اندیشید که حوزه‌ی فرهنگ و هنر هیچ خدمتی به زائرین حسینی نداشته است؟
🔹 این پرده‌ی تشریفات و پروتکل‌های رسمی را بردارید تا نور عملکرد شما بر پرده‌ی تئاتر بدرخشد و استعدادها و توانمندی‌های هنرمندان تئاتر دهلران و  ایلام بر شما عیان شود.
🔹به زعم نگارنده دلیل بسیاری از موارد مطروحه در وقوع سوء‌تفاهم‌ها، مشاوران کم‌انصاف، تشریفات و بروکراسی‌های اداری است و شاید برگزاری یک مراسم بزرگ فرهنگی هنری و دیدار رو در رو بتواند سوء‌تفاهم‌ها را برطرف کند تا همانا مهدی‌ نورمحمدی‌ها ، نوید محمدزاده‌ها ، عبدالجبار کاکایی‌ها ، ظاهر سارایی‌ها و صندوق‌ابادی‌ها و شمس‌الدین مرادی‌ها ،احسان محمدی، جواد شوهانی‌ها، سعید خیرالهی‌ها و... هر روز متولد شوند و چهره‌های جدید به کشور معرفی شود.
🔹کلنگ‌زنی نخستین پردیس چهارسالنه مدرن سینما، بهره‌برداری از نخستین نگارخانه استاد صندوق‌ابادی،نخستین تماشاخانه‌ی تئاتر استان،نخستین هنرستان هنرهای زیبای دختران، نخستین مینی سینمای انجمن سینما، سینما کلهر ایوان ، مطالعه پلاتو دهلران، سینما سراب آبدانان، اختصاص ۷ هزار متر زمین برای تالار مرکزی چند منظوره و برگزاری چندین جشنواره هنری، فرهنگی و رسانه‌ای در استان گویای عملکرد مثبت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان ایلام با حمایت بی‌دریغ جنابعالی است که هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه انتظار دیدار شما را در این مکان‌های فرهنگی بدون محافظ و تشریفات می‌کشند.
ایدون باد
 
 
 
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group