پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 21 تير 1399 | Saturday 11 July 2020
 
 
 
🔹ویرا- بیستم اسفند 1335 روستایی در دل کوههای رابر کرمان بنام قنات ملک شیر پسری بدنيا آمد که نه دیوار خانه ش ترک برداشت و نه ستارگان نوید به دنیا آمدنش را داده بودند نه همچون چگوارا فرزند سياستمداري بود و نه چون دیگر بزرگان خانزاده، بلکه از پدری کارگر و کشاورز.. کار شبانه روزی و تلاش و قرابت با خدا را از پیمانکاری شرکت آب کرمان شروع کرد چهره ی نورانی و محجوبش با پیوستن به نهاد سپاه پاسدارن در همان اوایل انقلاب و فرماندهی لشگر 41ثارالله کرمان نورانی تر کرد.
فارغ از هر زنده باد و مرده باد و شعار  زدگی در خط مقدم نبرد حضور داشتن پایان جنگ شروع نبرد با قاچاقچيان مواد مخدر در مرزهای شرقی را با جان و دل پذیرفت سوداگران مرگ زیادی را با اخلاق بی نظیر خودش به راه راست هدایت کرد.. سال هفتاد و شش مسیولیت سنگین سپاه بین المللي قدس را پذیرفت و اولین ماموریتش مبارزه با طالبان و کنترل تحولات افغانستان جنگزده بود شیر دره ی پنچشیر احمد شاه مسعود میگوید چند ماه رفاقت با حاج قاسم هم پایه سالها تحصیل در دانشگاه مسکو بود.. آری حاج قاسم بی نظیر بود جه در اخلاق و چه در کردار...
 🔹حاج قاسم را نیروهای فاطمیون و مدافعان حرم بیشتر میشناسن کسی که با اعمالش جذب میکرد و با خشم خداييش دفع.. شهادت صیاد را دیدیم.. شهادت ستاری و قرنی و خیلی از نظامیان را.. هیچکدام همچون حاج قاسم پر نگشودند.. حاج قاسم به هیچ مسلک و مرام و حزبی تعلق ندارد.. حاج قاسم الگوی روح به پرواز درآمده ی چگوارا در بولیوی.. ماندلا در آفریقا ی جنوبی.. کاسترو در کوبا.. و بسیاری از مبارزان راه آزادی بودند.. حاج قاسم چهره کاریزماتیک..متفکر جنگی  و عملیاتی.. دست بوس همیشگی  مادر و پدر... و هنرمندی بی قیاس در عرصه ی اجتماع بود..بی هیچ توقعی بی هیچ میز و دفتر و دستکی.. بی هیچ مقام و منصبی.. حاج قاسم سپهبد نبود.. حاج قاسم سرباز صفر پادگان عاشقی بود..  
 
روحش.. یادش.. نامش شاد، گرامی و جاودان باد.. 
 
✍منوچهر کرم اللهی 1398/10/14
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group