پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020
 
سایت خبری ویرا - بدون تردید یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در محافل عمومی و خانواده‌های ایلامی مطرح می‌باشد ویروس کروناست.
🔸نکاتی کوتاه:
🔹۱-بیمارانی با علائم مشکوک به این ویروس به یکی از بیمارستان‌های استان ایلام مراجعه نموده‌اند و خوشبختانه بر اساس اعلام ریاست دانشگاه علوم پزشکی و اطمینان خاطر ایشان جواب هیچ کدام این موارد مشکوک مثبت و ویروس کرونا نبوده است.
🔹۲-افرادی که مشکوک به ویروس کرونا بوده‌اند تا زمان دریافت جواب ازمایش از تهران که کمتر از ۲۴ ساعت انجام می شود تحت مراقبت‌های ویژه (قرنطینه)نگهداری می‌شوند. 
🔹۳-ترس از ویروس کرونا زندگی عمومی مردم را مختل می‌نماید و برخورد مسئولانه با این ویروس توصیه می‌شود اما حساسیت‌های بیشتر از حد معمول فقط باعث بروز مشکلات روحی و روانی برای خانواده می‌شود.
🔹۴-مردم عزیز ایلام بایستی تفاوت بین موارد مشکوک به ویروس و موارد مثبت و مبتلا به کرونا را از هم تشخیص دهند و از انتشار شایعات بدون اساس جلوگیری نمایند و ترجیحاً به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که امکان انتقال ویروس بیشتر است مراجعه ننمایند. به زودی یک بیمارستان به صورت اختصاصی بیماران مشکوک به این ویروس را پذیرش خواهد کرد.
🔹۵-از دست دادن به دیگران و تردد‌های غیرلازم در اماکن عمومی پرهیز نمایید و پس از هر بار مراجعه به بیرون از منزل دست خود را با آب و مایع دستشویی بشویید.
🔹۶-بازار شایعات در استان ایلام به سرعت داغ شده است و تنها در چند ساعت ماسک‌های داروخانه‌ها به فروش رفت و برای شناخت کاربردهای ماسک از نظرات کارشناسان بهره‌گیرند. اما مقرر شده است که ماسک‌های رایگان در مراکز بهداشتی و درمانگاه‌ها توزیع شود و جای نگرانی نیست.
🔹۷-این رسانه بدون اغماض و چشم پوشی مسائل مبتلابه این ویروس را رصد می‌کند و در صورت ابتلای قطعی حتی یک نفر به این ویروس آن را منتشر خواهد کرد. کمااینکه دغدغه‌های مردم و موارد مشکوک به اطلاع دادستان محترم رسیده است و ایشان به موضوع ورود نموده است.
 
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group