پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

سایت ویرا- تعداد زیادی از مدیران و کارمندان دولتی روزانه مسیرهای منتهی به شهر ایلام و یا بالعکس دیگر شهرستان‌ها را با خودروهای دولتی و یا شخصی طی می‌نمایند که علاوه بر تحمیل هزینه‌های گزاف و سرسام‌آور به دولت مخاطرات جانی فراوانی را برای آنها و دیگر مسافران عبوری به همراه دارد.

همین زمستان۹۶ بود که دو کارمند شبکه بهداشت و شهرداری سرابله در تصادف جاده‌ای جان خود را از دست دادند و دو خانواده را در عزا نشاندند. هر چند این دو عزیز فوت شده‌ی گرانقدر با خودروی "برلیانس  غیر دولتی" در حال تردد بودند اما آیا اگر در محل خدمت خود مستقر بودند ممکن نبود از پیش آمدن این اتفاق جلوگیری کرد؟

چرا علی‌رغم تاکید قانون‌گزار مبنی بر حضور و سکونت تمام وقت مدیران در محل خدمت اما در استان ایلام این قانون رعایت نمی‌شود و برخی از مدیران و کارمندان دستگاه‌های دولتی از رعایت آن سر باز می‌زنند؟

چرا دولت باید هزینه‌ی ایاب و ذهاب و رفت و آمد یک مدیر یا کارمند را پرداخت نماید؟ معاونت امور اقتصادی و پشتیبانی استانداری ایلام و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان آیا با یک حساب سرانگشتی رقم هزینه‌کرد کارمندان دولت که روزانه با خودروی دولتی به محل خدمت خود در شهرستان‌ها تردد می‌نمایند را محاسبه نموده‌اند؟

آیا کارمند و مدیری که ساعت ۴ تا ۵ صبح از خواب بیدار می‌شود و بیش از یک ساعت رانندگی پرخطر دارد و باید ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه در محل کار حضور یابد با روی گشاده و چهره‌ی فراخ با ارباب رجوع برخورد می‌نماید؟

آیا میزان بازدهی و کارکرد این افراد قابل قیاس با دیگر کارمندانی که با روحیه‌ی بشاش و خواب و استراحت مناسب و سر وقت در محل کار خود حضور می‌یابند، می‌باشد؟آیا مدیری که تمام وقت در ان شهرستان حضور ندارد می‌تواند از کم و کیف مشکلات ان شهرستان مطلع شود؟

چرا وقتی خانواده‌ی محترم استاندار در ایلام سکونت دارند و کیلومترها از زادگاه خود دور شده‌اند و شرایط جناب قاسم سلیمانی را درک کرده‌اند، خانواده‌ی برخی از مدیران میانی و کارمندان در شهرستان‌های استان ایلام به صورت تمام وقت مستقر نمی‌شوند تا هم زمینه‌ی آسایش روحی و جسمی کارمندان و مدیران را فراهم نمایند هم از منابع دولتی کمتر هزینه‌ی بی‌رویه صورت گیرد.؟!

استاندار ایلام بایستی مدیران کل و فرمانداران را مکلف نماید تا این مدیران شهرستان‌ها و کارمندان را موظف نماید در شهرستان محل سکونت خود مستقر و در غیر این‌صورت ضمن برکناری آنها با فرمانداران و مدیران کل که با سهل‌انگاری و مماشات با این افراد رفتار نموده‌اند برخورد نماید.

نکته‌ی دیگری که می‌تواند مد نظر قرار گیرد این است که دولت در استان خودروهای خارجی پرهزینه که مصرف بالایی دارند را به خودروی ساخت داخل تغییر دهند تا در سال حمایت از کالای ایرانی همپای مردم شرایط سخت اقتصادی کنونی را بهتر درک نمایند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group