پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

سایت ویرا- وحید صدر- در روزهای گذشته دکتر سلام امینی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو را به تجربه دمای 55 درجه استان دعوت کرد تا شرایط سخت زندگی را در گرمای طاقت فرسای تابستان ایلام آنهم بدون آب و برق تجربه کند!

اما چند نکته در قبال این دعوتنامه نماینده محترم:

اول: آنکه به هیچ وجه قصد دفاع از وزیر و دولت را ندارم! و از توجه نماینده استان در مجلس به وضعیت توزیع برق در استان بسیار سپاسگزارم.

دوم: آنکه پیش بینی شرایط سخت تابستان و تأمین انرژی برق از سوی دیگر، وظیفه دولت است و دولت باید با چاره اندیشی، شرایط عبور از بحران گرما را داشته باشد، اما وظیفه مجلس و خصوصا کمیسیون انرژی که دو تن از نمایندگان استان ایلام آقایان امینی و میرزایی عضو آن هستند چیست؟ آیا وظیفه مجلس جز نظارت بر عملکرد و گوشزد کردن نقاط ضعف برنامه های دولت نیست؟ آیا نباید کمیسیون انرژی در سال های گذشته در بزنگاه های حساس این موضوع را به دولتمردان گوشزد کرده و دولت را ملزم به ایجاد ساخت نیروگاه های جدید در کشور می کرد تا کشور دچار کمبود انرژی آن هم انرژی برق نشود؟

سوم: نماینده محترم استان و عضو کمیسیون انرژی مجلس! شگفتا در روزگاری که ثانیه ها برای پیشرفت، توسعه، آبادانی و ... مهم است، چرا مجلس و شخص شما به جای طرح پرسش از وزیر نیرو، ایشان را به تجربه دمای 55 درجه دعوت می کنید؟ دعوت کردن وزیر نیرو و تجربه این دما، در حالی که می داند به سرعت به تهران بازگشته و گرمای 55 درجه را فراموش می کند، چه سودی برای مردم، خصوصا مردم ایلام خواهد داشت؟ چرا مجلسیان محترم برای یکبار هم که شده وزیر نیرو را برای پاسخ گویی در خصوص قطعی برنامه ریزی شده برق به مجلس فرا نمی خوانند؟

چهارم:نمایندگانی که لقب «نماینده ملت» و «وکیل مردم» را یدک می کشند، در حالی که کشور و آحاد جامعه به انرژی برق نیاز دارند و مردمی که در سرما و گرما به مجلسیان رأی دادند، انتظار دارند که مجلس، جلوی صادرات انرژی برق به کشورهای همسایه همچون عراق و ترکیه که بدهی فراوانی به ایران دارند، را سریعاً گرفته و حق مردم ایران و شهروندان را بستانند.

پنجم: نمایندگان ارجمند و محترم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، استان پتانسیل تبدیل به قطب انرژی و صنعتی کشور را دارد، اما در این استان مردم در تنگناهای اقتصادی گرفتار شده و گرمای طاقت فرسای تابستان امسال، بدون انرژی برق و با اعمال خاموشی، شرایط را بر مردم سخت تر کرده است. مردم ایلام انتظار «معجزه» از مجمع نمایندگان استان ندارند، اما انتظار می‌رود که صدای مردم در مجلس باشند و اگر قرار است وزیری را به استان دعوت کنید برای تخصیص بودجه و اعتبار دعوت کنند نه برای تجربه دمای 55!!!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group