پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 21 تير 1399 | Saturday 11 July 2020

 

سایت ویرا- مراسم روز خبرنگار امروز ۱۷ مرداد با طلوع خورشید گرم تموز همراه بود و مثل چند سال اخیر بنای شرکت در مراسم را نداشتیم تا اینکه...!!!

قبل از بیان هر نکته‌ای بایستی روز خبرنگار را به شهردار و شورای اسلامی شهر ایلام و استانداری ایلام تبریک گفت که ۳۰ و ۲۰ میلیون به اعضای خانه مطبوعات ایلام هدیه فرمودند.

مراسم روز خبرنگار امسال به حدی بانشاط و مفرح و شیرین بود که هر از گاهی دوستان خبرنگار قند خونشون رو چک و تنظیم می‌کردند.

استارت حاشیه اول را مجری برنامه زد که دربندی مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت را "بندری" خواند و این استاد سخن نیز در جبران این سوتی عمران خودآموز مدیرکل ارشاد را کارآموز خطاب کرد تا با یک امتیاز از زمین خبرنگاران ایلام بیرون برود.

تلاش اعضای هیات رئیسه خانه مطبوعات متناسب با نرخ تورم ، شاخص‌های فلاکت و ارز و سکه در کشور برنامه‌ریزی شده بود و اگر موسیقی و خوانندگی نجفی را از برنامه می‌گرفتیم می‌شد در ردیف جلسات اقتصاد مقاومتی استانداری ایلام گنجانده شود.

غیبت سلیمانی دشتکی استاندار ایلام حتی اگر موجه هم باشد محسوس بود و شاید اگر می‌بود و سخنرانی می‌نمود نوذری معاون سیاسی‌اش در روز خبرنگار اینقد قلق‌گیری نمی‌کرد و آخرش به خارج از سیبل نمی‌زد و در انتها منکر ظرفیت‌های فضای مجازی نمی‌شد.

همه‌ی ما در سریال‌ها و برنامه‌های زنده صدا و سیما از پخش آگهی‌های تبلیغاتی و اسپانسر‌ها کلافه می‌شدیم و امروز در روز خبرنگار شهرداری و شورای ایلام بیشتر از خبرنگاران تریبون داشتند و بار دیگر روز خبرنگار مبارک باشد بر شهردار و مظفر .

از سال ۸۸ تاکنون یک مراسم روز خبرنگار برگزار نشده که با حاشیه همراه نباشد و این مراسم نیز به دور از حاشیه نبود ولی بدعتی که روی سن اتفاق افتاد این بود که افرادی که روی سن رفتند از خانه مطبوعات هدیه گرفتند و به خانه مطبوعات هدیه دادند و یک لحظه فکر کردم سردار یاری خبرنگار کدام رسانه است؟جای خبرنگار پیشکسوت در جمع مدیران روی سن خالی بود. صحنه جا نداشت و گرنه دو ردیف اتوبوسی مدیر می‌چیدند.!

تعدادی از پیشکسوتان و بویژه بانوان دلخور بودند از اینکه اسامی آنها در بین تجلیل‌شدگان نیست، از دیرباز تا بوده همین بوده و مراسم موازی‌ای بارها برای خبرنگاران توسط دیگر ارگان‌ها برگزار شده و افراد همسو تجلیل شده‌اند.

عدم دعوت از همکاران و تلاشگران رسانه‌های مجازی که تاثیرگذاری آنها بسیار زیاد است کج‌سلیقگی محسوب شد و اگر فضای مجازی نباشد این خبر را شما کجا می‌خواهید بخوانید؟

نقاط مثبت این مراسم حضور دکتر دربندی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد و وعده‌ی حمایت مالی از مطبوعات،حضور دو معاون سیاسی و اقتصادی استاندار،جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، دریافت پیام‌های محبت امیز روز خبرنگار از مدیران استان، تجدید دیدار خبرنگاران استان با هم، تریبون ازاد برای دو خبرنگار استان، تجلیل از فعالان رسانه، نظم و دیسیپلین نسبتا خوب برنامه و تجلیل از خانواده مرحوم فرجی روزنامه‌نگار فقید استان بود.

همواره بر این نظریم که تشکل صنفی خانه مطبوعات علی‌رغم کمبود‌ها و کاستی‌ها تنها تشکل مقبول خبرنگاران استان است و به مدیرکل ارشاد و همکاران ایشان، اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات و دست‌اندرکاران مراسم خدا قوت و روز خبرنگار را به همه‌ی خبرنگاران راستین و دغدغه‌مند تبریک عرض می‌کنم.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group