پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020

 

✍سایت ویرا- یک سال از حضور قاسم سلیمانی دشتکی در کسوت استاندار ایلام می‌گذرد و اگر مدعی باشیم وی بیشترین وقت مفید خود را در حواشی،تشریفات، صدا و سیما، سخنرانی و جلسات کم‌بازده گذرانده است سخنی به گزافه نرانده‌ایم.

🔹استاندار تشریفاتی و نماینده‌ی تبلیغاتی در ایلام در یک سال گذشته به بهانه‌ها‌ی مختلف از جمله اختلاف بر سر انتصابات و دخالت در عزل و نصب‌ها بر یکدیگر تاخته‌اند و در این بین مشاورین و ملازمین دو طرف به عنوان پیاده‌نظام این نبرد سیاسی هیزم‌‌کِش آتش تفرقه بوده‌اند.

🔹قاسم سلیمانی بداند که حضور وی در ایلام حاصل مناقشات سیاسی نمایندگان و سیاسیون و خودزنی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و البته اصلاح‌طلبانی است که گزینه‌های بومی استانداری ایلام را به درست یا غلط رد کردند و زمانی که سلیمانی استاندار ایلام شد دیگر کار از کاز گذشته بود و به لطف "تاس" وزیر کشور قرعه‌‌ی آلامتو به نام وی افتاد.

🔹جلال میرزایی نیز بیشترین زمان خود را صرف اختلاف‌افکنی در استان نمود و این حربه از همان روزهای آغازین نمایندگی‌اش استارت خورد و وقتی به عنوان نماینده استان، وکیل‌دولت و رئیس ستاد روحانی در ایلام شد انتظار داشت که استاندار با نظر وی معاونین را انتخاب نماید و وقتی از مروارید چراغ سبز نگرفت از هیچ تلاشی برای ناکارآمد نشان دادن وی دریغ نکرد هرچند وزارت کشور آش پشت‌پای مروارید را بار گذاشته بود.

🔹مروارید اهل تعامل با نمایندگان و عادل آذر نبود اما قاسم سلیمانی بر خلاف او اهل نان‌قرض دادن بود و چنانچه امروز بسیاری از مدیران و معاونین استانی به زبان عادل آذر و استاندار تکلم می‌کنند حاصل همین تعامل! است.

🔹دکتر جلال از اینکه حتی یکی از معاونین استاندار با حمایت وی در این سمت‌ها قرار نگرفته است دلخور شد، اما او سیاستمدار قهاری بود و از ابتدا مدعی ‌شد که درویشی با رایزنی وی معاون اقتصادی شده است که قاسم سلیمانی طبق معمول شیروی مدیرکل صدا و سیما را به استمداد ‌طلبید و در بخش گفتگوی خبری پاسخ میرزایی را داد و اعلام نمود نه تنها در آمدن خود به ایلام که در صدور حکم هر سه معاون استاندار هیچ کدام از نمایندگان دخالت و نقشی نداشته‌اند و چراغ اول حاشیه‌ها از همین زمان آغاز شد و البته سلیمانی می دانست که میرزایی تا چه حد برای مروارید حاشیه درست کرد و از همان ابتدا کج‌دار و مریز با وی رفتار کرد.

🔹عبداله بهادری نیز با مخالفت صریح جلال میرزایی معاونت عمرانی استاندار ‌نشد تا معاونت عمرانی نیز از روی میز عادل آذر منصوب شود و نوذری چلیچه نیز که تنها دستپخت استاندار از شهرکرد برای ایلام است.

🔹اختلافات شدت گرفت و در سفر وزرا به ایلام جلال میرزایی ایشان را همراهی نمی‌کرد و در سفر نمایندگان مجلس به ایلام استاندار او را همراهی نمی‌کرد تا اینکه جلال میرزایی در یک نشست خبری وضعیت توسعه در استان را نامطلوب اعلام و ادعا ‌کند هر کس در این شرایط بگوید وضعیت اقتصادی کشور و استان خوب است باید در سلامت عقل وی شک کرد و استاندار ایلام را بار دیگر دست به گریبان صدا و سیمای مرکز ایلام کرد.

🔹"تریبون‌داران" به کلید وا‌ژه‌ی غالب استاندار ایلام تبدیل شد و صاحبان آن را به پمپاژ نا امیدی در استان و کشور متهم کرد و همه می‌دانند که منظور استاندار از این تریبون‌دار کسی نیست جز جلال میرزایی و در حقانیت دو طرف دعوا کسی نمی‌داند که حق با کیست !

🔹استاندار ایلام که روانشناسی خوانده است به دلیل اختلاف با میرزایی تصمیم می‌گیرد سلام امینی و شادمهر کاظم‌زاده را نه از حب سلام که از بغض جلال بیشتر از قبل همراه نماید و اما هم استاندار به خطا رفت و هم این دو نماینده !!. در شرایطی که این دو نماینده در استیضاح وزاری اقتصاد و کار و طرح سوال از رئیس‌جمهور نقش مهمی ایفا نمودند چرا باید مقام ارشد دولتی در ایلام با این دو نماینده‌ی مخالف دولت تا این حد هم‌شهری شود تا با نماینده‌ی اصلاح‌طلب استان و رئیس ستاد روحانی در استان!

🔹دو نماینده نیز که امتیازات لازم را از استاندار دریافت کرده‌اند بایستی از غیبت جلال میرزایی در نشست‌های مختلف در کشور و استان متعجب و متاثر می‌شدند نه خوشحال و شاد و خندان. البته شادمهر و آذر به خوبی گفتمان خود در انتصابات استان را با همراهی استاندار پیش برده‌اند و سلام امینی نیز فرمانداری ملکشاهی، مهران و دانشگاه پیام نور و .‌‌‌‌‌.. را علی‌الحساب در سبد دستاوردهای خویش دارد.

اختلافات ریشه‌ای جلال و قاسم ادامه داشت تا اینکه کلیات منطقه‌ آزاد مهران به تصویب مجلس رسید و هر دو سعی کردند این دستاورد را به نام خود ثبت کنند و میرزایی ناگهان یادی از مروارید می‌کند و بد نیست بدانید که اگر ۸۰ منطقه‌ی ویژه در کشور به این لایحه اضافه نمی‌شد الان استاندار و نماینده نمی‌توانستند برای تصویب منطقه‌ ازاد مهران شادی کنند و مدعی شوند که انها این منطقه را ازاد کرده‌اند.

🔹تصویب این منطقه با جزییات جدید در نقشه هرچند توسط نمایندگان سابق و فعلی و استانداران سابق و فعلی قابل تحسین است و دست همه‌ی آنها را می‌فشاریم اما به سرانجام رساندن این منطقه و اباد کردن آن و ازادی استان نیازمند همدلی  ،صداقت و وحدت همه‌ی مسئولین استان است و اگر مشاورین ارشد و خدم و حشم رسانه‌ای آنها اجازه بدهند و در آتش تفرقه ندمند می‌توانند در کنار هم در روزهای کوتاه باقی مانده از مسئولیتشان نقش‌آفرینی نمایند چرا که نانی که از این حاشیه‌سازی‌ها و احساسی عمل کردن‌ها در می‌اید مدت‌هاست که "بیات" است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group