پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020

سایت ویرا - مدیران دفتر در هر سازمانی به عنوان امین ، رازدار و محرم رئیس آن سازمان یا دستگاه محسوب می‌شوند و نقش‌ آنها ایجاد هماهنگی لازم و مدیریت وقت و برنامه‌ریزی‌ها برای کاستن بروکراسی در جهت بهبود وضعیت رفت و امدها و تشریفات یک سازمان است و میزان رضایت‌مندی ارباب رجوع از دستگاه اجرایی بسته به رفتار مدیران میانی متغیر است.

یکی از مهم‌ترین وظایف مدیر کل حوزه استاندار یا مدیر کل دفتر، تحلیل آمار و ارائه‌ی آن به صورت کاملا واقع‌بینانه به استاندار است و در یک سال گذشته آمارهای نادرست به حدی از دفتر(نه توسط شخص ایشان) به استاندار ایلام رسیده است که بعضا موجب کدورت‌هایی شده و این مهم می‌تواند نقش مدیرکل دفتر استاندار را در وارونه جلوه‌دادن حقایق پررنگ نماید.

اینکه آقای مدیر کل دفتر استاندار از چه طریقی و کدام آسانسور از شهرداری کوچک لومار که در تلاش برای رسیدن به شهرداری مهران ناکام مانده بود، به مدیرکل حوزه‌ی استاندار دست یافته است را بایستی در متافیزیک یا مهارت و علاقه به کاشت و برداشت" بادمجان" جستجو کرد و  این خصوصیت در نزد قشر معلم جامعه مسبوق به سابقه نبوده است.

نگاه از بالا به پایین به ارباب رجوع، مدیران و فرمانداران و القای این تفکر که آیا ایشان از دماغ فیل افتاده‌اند؟یا ایشان در عالم هستی فقط مدیر دفتر استاندار هستند بارها دلخوری‌هایی را در پی داشته است که مغایر با وظایف ذاتی این جایگاه است.

آقای تلفن‌چی! باید بداند که نقش وی از ابتدای عهده‌دار شدن این مسئولیت بیشتر نقش دیوار بوده تا پل ارتباطی بین مردم ، کارکنان و کارمندان دولت با مدیر ارشد استان و این موضوع به کرات و بارها به ویرا گزارش شده است.

تعدادی از مدیران استان به این شیوه‌ی رفتار خودبزرگ‌پنداری ایشان معترض هستند و عنوان می‌دارند گویا ایشان استاندار است و مدیران رعیت و بارها پیش امده که به نشان اعتراض دفتر وی را ترک کرده‌اند و یا ماه‌هاست در انتظار دیدار با استاندار از برزخ دفتر استاندار بیرون نیامده‌اند تا به بهشت دیدار سلیمانی دشتکی برسند.

نکته‌ی مهم دیگر اینکه اگر در تصاویر استقبال‌ها، مراسمات و مناسبات و نشست‌ها و یا سفرهای شهرستانی استاندار دقت کرده باشید یک تصویر ثابت در سمت راست یا پشت سر استاندار دیده می‌شود و آن کسی نیست جز مدیر دفتر ایشان که بیشتر وظیفه‌اش وصل یک تلفن و تعیین وقت برای ارباب رجوع و هماهنگی است، در حالی که در عرف دیپلماتیک و تشریفات اصولا معاون سیاسی امنیتی استاندار بایستی در سمت راست قرار گیرد و دیگر معاونین استاندار نیز در سمت چپ و .. و این موضوع نشان می دهد که شاید یکی از دلایل به حاشیه رفتن معاونین استاندار همین آقای رئیس دفتر باشد. 

امیدواریم پس از یک سال از حضور استاندار محترم در ایلام یک دگردیسی و بازنگری در رفتارها و کنش مدیران ستادی استانداری صورت گیرد تا بین مردم و مسئولین، تشریفات و دیوار حاکم نباشد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group