پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020

🔹سایت ویرا- توپخانه‌ی مشقی و پر سرو صدای ملازمین و به اصطلاح رسانه نما‌های اطراف قاسم سلیمانی؛ استاندار ایلام و جلال میرزایی؛ نماینده‌ی استان در مجلس یک سال است هم‌چون" سکه‌ی خورد در جیب مستمندان" سر و صدا می‌کنند و گوش فلک را کر کرده‌اند.

🔹عملیات‌های ایذایی در دوران جنگ تحمیلی به جهت به هم ریختن تمرکز دشمن بعثی بارها انجام شد مانند (عملیات فروردین سال ۶۰ در استان) تا عملیات اصلی در منطقه‌ای دیگر به خوبی و بدون تلفات به پایان برسد و اما این سبک عملیات‌ها در جنگ نرم و رسانه‌ای امروزی هر روز به وقوع می‌پیوندد و به مثابه مانورهای نظامی به جهت اعلام آمادگی یا نشان دادن قدرت دفاعی و آمادگی که بیشتر از فشنگ غیر جنگی استفاده می‌شود حکایت برخی از کانال‌ها و به اصطلاح رسانه‌های اطراف استاندار و نماینده ایلام است.

🔹به راستی برنده‌ یا بازنده‌ی اصلی کشمکش شوهانی نماینده‌ی سابق استان در مجلس و اعلایی استاندار ایلام چه کسی بود؟ برنده‌ی نبرد جلال میرزایی و محمدرضا مروارید استاندار سابق ایلام چه کسی بود؟ آیا جز این است که بازنده‌ی این زورآزمایی‌های سیاسی و رقابتی مردم ، استان، جریان‌‌های سیاسی و رسانه‌ای هستند؟ 

🔹نماینده‌ی استان در مجلس و استاندار ایلام بدانند برنده‌ یا بازنده‌ی این نبرد طولانی فقط مردم هستند و عیار طرفین در مقاطع حساسی چون اربعین و یا انتخابات پیش رو خود را نشان خواهد داد.

🔹متاسفانه با پوشش و انتشار یک خبر از یک طرف در کسری از ثانیه توپخانه‌ی پر سر و صدا و بی‌تاثیر در طرف مقابل پاسخ می‌دهد و یا در صدد مصادره نمودن یک دستاورد به نام خود هستند و فضای رسانه‌ای و افکار عمومی نیز درگیر این جنگ فرسایشی و خودخواهانه شده است.

نکته‌ی مسلم این نبرد این است که استاندار اقتدارگرا و نماینده‌ی اقتدارگرا هیچ کدام نمی‌خواهند بازنده‌ای این شوی نمایشی باشند و توپخانه‌ی مشقی و رسانه‌ای و مجازی دو طرف نیز بر آتش تفرقه و وحدت‌ستیز بدون هدف فقط شلیک می‌کنند. به راستی چند مدیر توانمند و شاخص استان سر همین نزاع سیاسی از استان رفته‌اند و چند مدیر برکنار شده اکنون در پی اختلاف‌افکنی هستند؟

یک سال نبرد و درگیری و توهین و زد و خورد رسانه‌ای چه سودی برای توسعه‌ی استان به همراه داشته است.؟!

آن چیزی که از رفتار،منش و کردار اطرافیان دو سمت درگیری سیاسی هویداست هر دو طرف درگیر این پروسه‌ی رقابتی خود را برنده‌ می دانند و دریغ از اینکه استان این چهره‌های تنش‌زا و مخرب ایلام را فراموش نخواهد کرد.

تضارب ارا، بیان نظر مخالف و موافق، بیان دستاوردها و عملکرد نماینده یا استاندار ، اختلاف نظر و اختلاف سلیقه و ... هر کدام در جای خود قابل بحث و بررسی است ولی آنچیز که مهم است استان ایلام با این شرایط در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و استاندار و نماینده و اطرافیان آنها بایستی در اینده پاسخگوی این همه تنش‌زایی و اختلاف افکنی در سطح استان باشند.

🔹برخی از مدیران ناکارامد و ضعیف استان نیز به بهانه‌ی بازنشسته‌شدن استاندار دستگاه متبوع خود را رها نموده و در به در به دنبال ابقاء خود هستند و باز هم با عزض تاسف این اختلافات و نامشخص بودن وضعیت استاندار به اولویت افکار عمومی تبدیل شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group