پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

سایت ویرا- مناظره ‌سه‌شنبه شب دکتر جلال میرزایی نماینده‌ی اصلاح‌طلب مجلس دهم و حجت الاسلام حمید رسایی نماینده‌سابق و اصولگرای مجلس نهم برگزار شد اما ترکش‌ها و حاشیه‌های آن هم‌چنان ادامه دارد و دامن دانشجویان، جریانات سیاسی و رسانه‌های استان را گرفته است.

🔹برخی از کانا‌ل‌های غیر رسانه‌ای و فیک با اعضای غیر واقعی که چند صباحی است وارد عرصه‌ی فضای مجازی شده‌اند و دست در دست رسانه‌های سمپاتگر و وابسته به جریان تشویش پس از برگزاری مناظره اصرار و پافشاری دارند که منظور جلال میرزایی از حذف کانون‌های مخرب در استان جریان و "انجمن دانشجویی" در ایلام است.

🔹در حالی که پس از بررسی‌های ویرا ، این گروه دروغ‌پرداز با وارونه جلوه‌دادن اصل موضوع و گفتار بدون کنکاش و طرح سوال روشنگرانه از نماینده‌ی استان در مجلس سعی نمودند مزورانه میرزایی را در مقابل انجمن دانشجویان قرار دهند و این تئوری از قبل برنامه‌ریزی شده را به شکل غیر واقعی بازتاب دادند که به دور از اخلاق رسانه‌ای و حرفه‌ای است.

🔹بعد دیگر این مناظره تحریف سخنان حجت الاسلام رسایی نماینده‌ی سابق تهران است.

🔹برخی از افرادی که هیچ جایگاهی در بین رسانه‌های استان ندارند و مثل بید با هر بادی می‌لرزند و گهی با او گهی بر او هستند و روند ثابتی را در رفتار و نوشتار رسانه‌ای انها نمی‌توان یافت با آبروی یک استان بازی می‌کنند و وقتی از بداخلاقی‌های کانال‌های علیه میرزایی به ستوه آمدند، رفتند در آرشیو خود گشتند ببیند کدام پروژه بیشتر شبیه مرداب است که هر مقدار ان را هم بزنند گندش بیشتر در می‌اید که سخنان رسایی در پاسخ به یک دختر دانشجو را مستمسکی برای تهییج افکار عمومی و شوراندن انها بر علیه رسایی نمودند که بسیار بداخلاقی و غیر حرفه‌ای است.

🔹با عرض تاسف باید گفت: پشت پرده‌ی این بازی‌های کثیف را بایستی در بداخلاقی‌های قبل از برگزاری این مناظره جست و همین گروه شانتاژچی ابتدا از پروژه‌ی بدون هماهنگی قبلی مناظره‌ی سلام‌ امینی و رسایی رونمایی کردند و سپس هر سه نماینده‌ی موافق FATF استان را به پیکار سه نفره با رسایی فراخواندند تا اینکه پس از تحریک نمایندگان استان به ناتوانی در مناظره ، جلال میرزایی اعلام آمادگی کرد و از آنجا که به زعم انها پروژه‌ی یک طرفه‌بودن مناظره رسایی- امینی در خصوص FATF  شکست خورده بود از هر تلاشی برای شسکت جلال میرزایی در این مناظره دریغ نکردند.

🔹جو بسیار سنگین دانشگاه و دانشجویانی که بایستی منادی حقیقت‌طلبی باشند توسط عده‌ای از بیرون تبدیل به یک مهلکه برای نماینده‌ی استان ایلام شد و برخی از رسانه‌هایی که تریبون نامزدهای مجلس آتی شده‌اند و برخی دیگر از مخالفین میرزایی در استان نیز که فرصت ترور شخصیتی جلال را نمی‌خواستند از دست بدهند بنرین بدست آرمان‌ها و تفکر سیاسی خود را رها کردند و در کانال‌های کوچک و حقیر خود ندای مرده باد جلال سر دادند و برای رسایی هورا کشیدند که این موضوع همان چیزی بود که جلال میرزایی از آن آگاه شده بود.

🔹مردم ایلام یقین بدانند که اندک کسانی که در پی وارونه نشان دادن حقایق و بدنام کردن استان بودند در این مناظره نه مردم! و نه جلال و حمید! برای آنها مهم بوده است نه  افکار عمومی بلکه فقط تئوری به چالش کشیدن موافقین FATF را در سر می‌پروراندند و وقتی به این هدف خود نرسیدند به پروژه‌ی دروغ بزرگ رو آوردند تا ادبیات تخریب مجلس دهم را پیش ببرند.

🔹بر اساس بررسی‌ها و ارزیابی‌های ویرا ، جلال میرزایی همان‌گونه در مطالب گذشته آمد سخت به دنبال رفتن استاندار و تیم همراه اوست و تصور کرده است که کانون اصلی همراه استاندار در به چالش کشیدن او در مناظره دخالت داشته‌اند و هدف گفتار وی قطعا همین است و رئیس ستاد روحانی در ایلام هیچ‌وقت تا این حد با صراحت به دنبال‌ حذف استاندار و کانون نزدیک به وی نیست.

🔹اما جلال میرزایی حاشیه‌ساز اقتدارگرا همان‌گونه که به اشتباه و تحلیل نادرست پا در این مناظره گذاشت قطعا رویکرد شتابزده و نامیمونی را در پیش گرفته است که پس از طرح موضوع بازنشسته شدن استاندار، وی با ادبیات جدی‌تر در پی رفتن قاسم سلیمانی دشتکی از استان است.

🔹کماکان معتقدیم برگزاری مناظره بستر بسیار مناسبی برای روشنگری و شفافیت موضوعات اصلی و روز کشور در بین دانشجویان است و چنانچه مناظره در محیطی کاملا دانشجویی برگزار می‌شد و دست‌های پشت پرده این جریان سیال و اینده‌ساز کشور را عرصه‌ی خودخواهی‌ها و حاشیه‌‌سازی‌های خود نمی‌کردند اکنون ما فقط راجع به کلیات و جزییاتFATF صحبت می‌کردیم نه اینکه منظور جلال میرزایی" دانشجویان" و منظور رسایی "توهین به مردم ایلام" نبوده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group