پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020

سایت خبری ویرا- در کمتر از یک سال گذشته مجید عسگری مسئولیت فرمانداری سه شهرستان آبدانان، بدره و دهلران در حوزه‌ی جنوب استان ایلام را بر عهده داشته است.

مجید عسگری در خرداد ۹۷ از فرمانداری آبدانان به فرمانداری بدره رسید و در کمتر از ۸ ماه از بدره با آسانسور سریع السیر به عنوان فرماندار دهلران منصوب شد.

روند پیش‌رو نشان از عدم اِشراف بر وضع موجود و عدم شناخت کافی و جامع تیم انتصابات استانداری ایلام و تیم ارزیابی عملکردها، معاون سیاسی امنیتی استاندار و شخص قاسم سلیمانی دشتکی از نیروهای شایسته و توانمند استان است.

بایستی از تیم انتصابات استانداری پرسید این تغییرات شتابزده و بی‌اثر و صرفاً برورکراتیک که صرفا نوعی جابجایی،وقت‌کشی و گول‌زدن افکار عمومی محسوب می‌شود و اثر دیگری ندارد چه تاثیری در روند رشد یا توسعه‌ی حوزه جنوب داشته است و مکانیزم این تغییر بر چه مبنایی است و در کجای علم مدیریت یک فرماندار در کمتر از یک سال ۳ مسئولیت‌ مشابه را برعهده می‌گیرد.؟

پس مفهوم ثبات مدیریتی و یا ارتقای مدیران در کدام اصول و موازین مدیریت در استان قرار می‌گیرد؟

سیدموسوی نیز از فرمانداری ملکشاهی به فرمانداری دهلران رسید و اکنون نیز مقرر است که به عنوان فرماندار دره‌شهر منصوب شود.!

واقعا این استان را چه شده است که برخی باید مادام‌العمر فرماندار باشند؟ 

پس چه وقت یک معاون فرماندار یا یک بخشدار می‌تواند امیدوار باشد که در دولت تدبیر و امید فرماندار خواهد شد؟

ما منکر توانمدی‌ها و قابلیت های فرمانداران استان نیستیم اما آیا نیروهای بهتر و کارشناسی‌تر از این افراد در بدنه‌ی وزارت کشور در استان وجود ندارد؟

این انتصاب‌های مرموز و مبهم و شبانه به همراه پشت‌پرده‌های سیاسی و قومیتی به عنوان کلاف‌ سردرگم در چهلمین سال انقلاب خوشایند استان نمی‌باشد و استانداری ایلام چنانچه بنا بر تغییر و تحول و بالابردن بهره‌وری مدیران و فرمانداران دارد نسبت به ارتقای جایگاه آنها در مسئولیت‌های دیگر در استان یا خارج از استان همت گمارد.

به نظر می‌رسد استاندار ایلام پس از ۱۶ ماه حضور در استان با همین ترکیب تدافعی و ایستا بنا دارد دوران خدمت خود در استان را سپری نماید و حفظ وضع موجود را بر ریسک تغییر فرمانداران ترجیح می‌دهد.

امیدواریم سلیمانی دشتکی و جناب نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندار به این سوال پاسخ دهند که جنابان عسگری و موسوی در فرمانداری بدره و دهلران چه عملکرد مثبتی داشته‌اند و بر اساس کدام شاخص‌ها و پارامتر‌ها باید سالها به عنوان فرماندار در این استان حضور داشته باشند؟

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group