پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 20 مرداد 1399 | Monday 10 August 2020

سایت خبری ویرا- گفتمان غالب قاسم سلیمانی دشتکی در ۱۸ ماه گذشته و از لحظه‌ی آغاز مدیریت بر استان تهدید مدیران به اجرای دستورات و امورات بود و شاید کمتر نشستی در استان برگزار شد که استاندار مدیران را با ادبیات سلبی خطاب قرار نداد.

استاندار ایلام در بدو ورود به استان به مدیران گفت: بروید درب اتاق وزیران را با فریادهایتان بلرزانید و اعتبار بگیرید ! اما تا این لحظه هیچ دستگاهی یا مدیری را در این خصوص بازخواست ننموده و حتی برکنار یا در صورت دریافت اعتبار بیشتر تشویق نکرده‌اید.

بیشتر وقت مدیران استان در پرواز‌های مدیریتی ایلام - تهران سپری شد ولی به نظر نمی‌رسد غبار یا " اگر مدیری بدون ‌عذر موجه در جلسات حضور نیابد عذر او خواسته می شود، مدیرموفق بایست پای تصمیماتی که می گیرد، بایستد، از رسانه ها می‌خواهم که داد و فریاد مظلومیت این دیار را برجسته کنند تا به آن در جهت جبران توجه شود، شوراهایی که مانع فعالیت شهرداری ها هستند منحل می شوند، من آدم مشورت پذیری هستم اما در انتصابات تصمیم گیر نهایی خود من هستم و به احدی اجازه دخالت نمی دهم، والله به هیچ فرماندار و مدیری اجازه نداده و نمی دهم در امورات پیش روی خود جز نظر قانون حرف دیگری داشته باشند" و دهها اظهار نظر صرفاً دستوری  دیگر از طرف استاندار ایلام خطاب به مدیران و رسانه‌ها و نمایندگان و ... در ۱۸ ماه گذشته در رسانه‌ها منتشر شده است به جز برگزاری نشست‌های کم‌اثر و کم‌نتیجه در استان و جلسات پرتعداد صرفاً تصویری در تهران گوشه‌ای از مشکلات استان رفع نشده و در آمارهای منتشر شده نیز ایلام حرفی برای گفتن ندارد.

استاندار ایلام بداند با ادبیات و دستوری و غیر اداری کاری از پیش نخواهد رفت.

در اولین نشست خبری استاندار با اصحاب رسانه استان، خبرنگار همین رسانه خطاب به سلیمانی دشتکی گفت:" با فریاد زدن درب اتاق وزیر نمی‌توان برای استان اعتبار گرفت و شما در صورت امکان بر قلب مدیران حکومت کنید آقای استاندار ! "، و گویا استاندار ایلام همان رویه را ادامه داده‌اند و اکنون به جایی رسیده‌اند که در جلسه‌ای که از معاونین خود به ستوه آمده‌اند می‌رود پایین جلسه می‌نشیند و از آن بدتر در انتصاب باجناق شادمهر کاظم‌زاده نماینده‌ی حوزه‌ی جنوب استان به عنوان فرماندار گفته است من کاره‌ای نبوده‌ام! .

جناب آقای سلیمانی ! به حدی استان ایلام را اسیر حواشی و موضوعات غیر مهم کرده‌اید که چهارچوب اختیارات و حوزه وظایف شما نیز زیر سوال رفته است و یک نماینده قدرت بالاتری در انتصاب باجناق خود به عنوان فرماندار دارد.

برخی مدیران استان نیز حضور در جلسات شما را به سطح معاونین کاهش داده‌اند و عملا زمام امور از دست شما خارج شده است.

در بی‌تفاوتی شما نسبت به مسائل کلان و عناصر توسعه‌ای استان، و با حضور معاونین و مدیران ضعیف، نمایندگان ذی‌نفوذتر از شما و فرمانداران ناکارآمد و سفارشی آیا می‌توانید به آینده‌ی ایلام خوش‌بین باشید؟

آقای استاندار در عملکرد شما نقاط قوت و مثبتی هم دیده می‌شود و برگزاری موفق کنگره‌ی اربعین، کلنگ‌زنی راه‌آهن در اینده‌ی نزدیک ، جاده ایلام مهران، اجرای طرح‌‌های کشاورزی بویژه سامانه گرمسیری و طرح‌های جنگل‌کاری منابع طبیعی استان و ... دیده می‌شود و مردم ایلام قدردان زحمات و تلاش‌های شما خواهند بود اما بدانید با روندی که شما با رها نمودن اوضاع استان به حال خود و چسبیدن به حواشی و زدن زیر میز مذاکره و تعامل در پیش گرفته‌اید ره به جایی نخواهید برد و بازنده این بازی چند سر باخت مردم استان ایلام خواهند بود.

چند مدیر با کارنامه‌های نسبتا موفق مثل خودآموز در ارشاد، سبزی در فرمانداری ایوان ، دکتر همتی در علوم پزشکی و دکتر احمدی در منابع طبیعی و خانم ملکشاهی در تامین اجتماعی در استان در سمت‌های مدیریتی برگزینید و با همان جسارت مثال‌زدنی بختیاری‌ها مدیران ناموفق در استان را که کم هم نیستند و سالهاست سکاندار مدیریت هستند کنار بزنید تا نیروهای جوان و با انگیزه در استان در این مسئولیت‌ها خودی نشان دهند.

با تمام احترامی که برای شما قائل هستیم اما اظهار نظر اخیر شما در جمع رسانه‌ها ناامیدکننده بود اما در فرصت پیش‌رو هم‌چنان که تعداد درب اتاق‌هایی را که در تهران به رویتان گشوده شده است بسیار زیاد است به همان تعداد درب اتاقتان را به روی ارباب رجوع باز کنید و چنانچه نمی‌توانید حواشی موجود در استان را بکاهید و در حضور شما فرمانداری بدون رضایت شما منصوب می‌شود بروید تا پایان خرداد استعفای خود را تقدیم وزیر کشور نمایید و با همین ویدئوهایی که صدا و سیما از شما آرشیو نموده است و تصاویری که در فضای مجازی از شما منتشر شده است برای مجلس یازدهم در  زادگاه خود اعلام کاندیداتوری نمایید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group