پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 20 مرداد 1399 | Monday 10 August 2020

سایت خبری ویرا- در شرایطی که بخش‌های از ماژین دره‌شهر و چم‌شیر سیروان استان ایلام در زیر هزارن متر مکعب سیلاب مدفون هستند اما برخی در این استان قلاب دست گرفته و به دنبال ماهیگیری از آب گل‌آلود هستند.

🔹برخی می‌گویند ایلام شرایطش بحرانی نبوده و نیست.! متاسفیم !
🔸طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور بین ۵۰ تا ۲۱۸ میلیمتر در ۲۴ ساعت در استان ایلام بارش باران رقم خورده است و بسیاری از منازل مسکونی در همین شهر ایلام تا دره‌شهر و بخش‌های ماژین و مرکزی و روستاهای آبدانان و... دچار آبگرفتگی و خسارت ناشی از بارش زیاد و سیل هستند و هر روز صدای هلیکوپتر امدادرسان از سیروان و دره‌شهر به گوش می‌رسد آن وقت بیاییم بگوییم ایلام گل و بلبل است و همه چی آرومه!؟
🔹چه کسی ناله‌های آن مادر دره‌شهری که سیل ویرانگر خانه و خودروی خانواده‌اش را تخریب کرد را شنید؟ چه کسی پاسخگوی دامداران و کشاورزانی است که دام‌ها و کشاورزی خود را در جریان سیل از دست دادند.!؟
🔹ارکان قدرت بویژه نمایندگان استان در مجلس، استاندار ایلام و پست‌جویان سیاسی در استان بدانند "سیل" نه رای می‌آورد و نه جایگاه و موقعیت! بلکه آرای قبلی مردم را می‌برد و صندلی‌ مسئولیت را نیز !
🔸هر سه نماینده‌ی استان اصلی‌ترین کسانی هستند که بایستی صدای محرومیت و مظلومیت سیل‌زدگان به گوش مجلسیان و وزارت جهاد کشاورزی و مدیریت بحران کشور برای جبران خسارات باشند.
🔹استاندار ایلام نیز باید مصّرانه و با هوشیاری وضعیت استان را به صورت واقعی به کشور نشان دهد و عمق شرایط بحرانی مناطق سیل‌زده را در تریبون‌های متخلف نشان دهد.
🔸رسانه‌های استان نیز بدانند زمان برای انتقاد در آینده هست و بایستی اکنون مشکلات و نارسایی‌های مناطق سیل‌زده را به صورت واقع‌بینانه در سطح افکار عمومی منتشر کنند و دعواهای کم‌ارزش سیاسیون را در این وضعیت رها کنند.
🔹همه بدانند سیل در استان‌هایی که یک پنجم ایلام بارندگی نداشته‌اند متاسفانه خسارت جانی به همراه داشته است ولی در ایلام علی‌رغم ثبت رکوردهای بسیار بالای بارندگی اما خوشبختانه حتی به یک نفر هم خسارت جانی وارد نشده است. این یک دستاورد بزرگ برای استان ایلام است که حاصل تلاش همه‌ی ارکان ستاد مدیریت بحران از استاندار تا رسانه‌های اینترنتی و همراهی مردم فهیم استان است.
🔹ویرا دست همه‌ی کسانی را که در شرایط بحرانی استان کنار مردم بودند و با مدیریت صحیح خود اجازه ندادند خون از دماغ یک شهروند جاری شود را خاضعانه می‌بوسد و استدعا دارد در این شرایط همه کنار مردم سیل‌زده استان‌‌های ایلام، لرستان، خوزستان و گلستان باشند و کمک‌‌های مردمی خود را تحویل هلال احمر نمایند.
🔹پس از آرام‌شدم وضعیت استان و بازگشت ثبات و آرامش به ایلام قطعا نقاط ضعف ستاد مدیریت بحران، استاندار ایلام و دیگر فرمانداران و اعضای ستاد مدیریت بحران بررسی و در صورت لزوم منتشر خواهد شد.
@weerair

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group