پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020

سایت خبری ویرا- قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در بحران سیل ایلام عملکرد نسبتا قابل قبولی داشت و اما این بحران در سطوح ملی ایلام چندان از منظر مدیران بحران و وبویژه معاون رئیس جمهور و یا وزیر کشور برای سفر به این استان سیل‌زده بحرانی قلمداد نشد و شاید دلیل اصلی آن بحران جدی‌تر در گلستان و لرستان و خوزستان بود.
🔹اما مشکلات زیرساختی و قطع راه‌های اصلی استان بویژه در ایلام- مهران- دهلران- دره‌شهر و.... به همراه قطع حدود ۲۰ ساعته‌ی ارتباط تلفن در استان ایلام نشانی از ضعف ساختاری در مدیریت بحران در استان دارد و بایستی استاندار برای این مشکلات چاره‌اندیشی نماید.
🔹قطع آب ، برق و گاز بسیاری از روستاها و شهرهای درگیر سیل و کم‌تجربه‌بودن تعدادی از فرمانداران استان در مدیریت بحران سیل نیز بخشی از نارسایی‌های استان ایلام در کنترل و پیشگیری از بحران بود که نیازمند بررسی و کنکاش است. بد نیست پرسیده شود که چرا وزارت نیرو سطح تراز آب سد سیمره را برای فرار از پرداخت خسارت و مطالبات بحق مردم عرب رودبار سیروان و شهرستان بدره پایین کشید.؟ آیا اگر سال‌ها قبل تملک اراضی و منازل مردم روستاهای عقبه‌ی سد سیمره انجام می‌شد هم‌اکنون شاهد بروز این مشکلات برای مردم این منطقه بودیم؟ 
🔹وضعیت در این مناطق به گونه‌ای است که برخی از فرصت‌طلبان تهران‌نشین در آن منطقه در ارتفاعات اقدام به ساخت‌و ساز نموده‌اند و مردم و ساکنین اصلی این روستا تحت شعاع بی‌تدبیری مدیران سد قرار گرفته است.
🔸 توزیع نادرست چادرهای هلال احمر در بین مردم سیل‌زده و فروش آنها در بازار آزاد به قیمت گزاف نشان از عدم شناخت و شناسایی ساکنین روستاهای سیل زده داشت و بر اساس گزارش‌های وارده بسیاری از چادرهای هلال احمر به جای سیل‌زدگان به گردشگران تهرانی رسید و باید هلال احمر چاره‌اندیشی نماید.
🔹نکته‌ی مهم دیگری که در بحران سیل ایلام به چشم آمد، عدم انتصاب معاونین توانمند و شاخص در کنار استاندار ایلام بود.
🔹احمد کرمی معاون امور عمرانی استاندار به تازگی به سمت سرپرست معاونت اقتصادی منصوب شده بود و مدیریت این دو حوزه در این شرایط بحرانی امری بسیار سنگین و سخت بود که تمرکز لازم را در این حوزه به همراه نداشت.
🔹در فضای رسانه‌ای نیز دو گزینه برای معاونت‌های اقتصادی و پشتیبانی مطرح شده است که نشان می‌دهد هنوز هم استاندار ایلام به شناخت درستی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی و دانشگاهی استان پی‌ نبرده است.
🔹استاندار ایلام بایستی معاونینی را برگزیند که بسیار متخصص‌تر و توانمند‌تر از شخص استاندار باشند که ایلام ۹۸ به رشد شاخص‌های اقتصادی و اشتغال نیاز دارد که این امر در گرو انتخاب معاونین کارآزموده و دانشگاهی است.
امید است همان‌گونه که استان ایلام سرافرازانه از یک آزمون بزرگ خارج شد بتواند دوران پس از سیل را سپری نماید و تمام خسارت‌های وارده به مردم به صورت واقعی ارزیابی و پرداخت شوند

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group