پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 20 مرداد 1399 | Monday 10 August 2020
سايت خبري ویرا- عملکرد سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در اربعین حسینی ، سیل اخیر در ایلام و هم‌چنین تسلط او بر امور اداری و قانونی و پیگیری مسائل و مشکلات استان در وزارت‌خانه قابل تحسین فراوان است و من به افتخار استاندار دست می‌زنم اما انتصابات ایشان بویژه در جابجایی فرمانداران حوزه‌ی جنوب و عزل و نصب برخی از مدیران که بدون اجازه استاندار انجام شد این سوال را در ذهن می‌پروراند که مگر می‌شود فرماندار دره‌شهر در بین‌گزینه‌های اصلی انتصاب نباشد اما چانه‌ی نماینده در انتصاب او پرسمبه باشد و استاندار نقش سنگ زیرین آسیاب را بر عهده بگیرد.!
🔹آیا جایگاه استاندار ایلام متزلزل نمی‌شود وقتی یک نماینده مجلس دست باجناق خود را بگیرد و ببرد در وزارت فرماندارش کند و برگردد ؟ چرا باید ۸ نفر برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی به مصاحبه بروند و در نهایت یک گزینه‌ی گمنام رییس شود؟نمایندگان استان و دیگر افراد ذی‌نفوذ در استان که پشت پرده نقش‌آفرینی می‌کنند و سایه‌ی آن در انتصابات سنگین شده است چه کسانی هستند که تا این حد استاندار محترم ایلام را تحت فشار قرار می‌دهند؟ 
🔹دکتر کریمیان گزینه‌ی کدام نماینده یا گروهی بود که صدای استاندار را در حوزه‌ی عزل و نصب‌ها در آورد و پاسخ جلال میرزایی را در پی داشت. آیا میرزایی در انتصاب کریمیان به عنوان سرپرست دانشگاه پرحاشیه‌ی علوم پزشکی نقش داشت؟
🔹نماینده‌ی استان در مجلس و استاندار ایلام پاسخ دهند چه کسی علی قسمتی و رحیمی و گزینه‌ی دیگر را برای جایگزینی مرتضی دارایی در شهرک‌های صنعتی به تهران معرفی کرد ولی در نهایت رحیمی به عنوان گزینه‌ی اصلی مطرح شد؟
🔹ویرا از همان روزی که جلال میرزایی به عنوان رییس ستاد روحانی معرفی شد نوک تیز انتقادات خود را به سمت این نماینده‌ی اصلاح‌طلب گرفت که او وکیل الملت است نه وکیل الدولت و در این راه بارها از وی انتقاد نمود اما او اکنون نماینده‌ی استان در مجلس است و مشاور استاندار و معاون سابق استاندار در جایگاهی نیستند که برای شتاب در چهره شدن از بزرگراه نماینده استان عبور کنند.
🔹 جلال میرزایی به اذعان نمایندگان دیگر استان‌ها خود را در سطح یک نماینده‌ی ملی مطرح نموده تا در کنار قنبری و فریدون همتی به عنوان چهره‌های سرشناس ایلام در مجلس مطرح شود چرا اکنون باید برای خورده حساب‌های شخصی مورد هجمه‌ی ناعادلانه قرار گیرد؟
🔹اما آیا در شان نماینده مجلس است که پاسخ مشاور و معاون استاندار را بدهد.؟
🔹نقش میرزایی در آمدن یا نیامدن درویشی چه تاثیری می‌تواند در توسعه‌ی ایلام داشته باشد که بارها در تریبون‌های رسمی و غیر رسمی بدان پرداخته می‌شود؟
🔹 آیا اولویت استان در شرایطی که اربعین نزدیک است و زیرساخت‌ها و جاده‌های آن مواج‌تر از موج‌سواری اصلاح‌طلبان جاه‌طلب و خوارج از ستاد میرزایی‌ می باشد، ایوب درویشی است؟
 🔹درویشی که از ایلام رفت ولی یادش بماند که برای عهده‌دار شدن معاونت استاندار ایلام چه کسانی برای تایید صلاحیت او تلاش کردند و پله‌های ادارات امنیتی را هموار کردند؟!
🔹امروز جلال میرزایی نماینده‌ی ایلام است و سلیمانی دشتکی نیز استاندار ایلام و هر کدام باید در محضر افکار عمومی پاسخگوی عملکرد خود باشند ولی همان‌گونه که استاندار ایلام در موارد مذکور عملکرد قابل دفاعی داشت جلال میرزایی نیز در کمیسیون تلفیق مجلس چند پروژه را به صورت جدی پیگیری نمود از جمله افرایش ۵۰ میلیاردی اعتبار اربعین و ردیف اعتباری سد چناره و همچنین در کمیسیون انرژی مجلس پیگیر واحد پروپیلن به همراه استاندار و فاز ۲ آذر و  پروژه‌ی زلزله‌نگاری در ایلام بود که قابل تحسین است.
🔹محض اطلاع دکتر درویشی واحدهای تولیدی فعال شده‌تان از جمله کشتارگاه صنعتی و کشتارگاه مرغ مانشت، چند هفته در میان کارگران آنها مقابل استانداری تجمع می‌کنند و به همین دلیل دادستانی محترم مدیران مربوطه را بازداشت کرد. براستی کدام واحد تولیدی فعال شده؟!
🔹آیا ایوب درویشی زمانی که موضوع بازنشستگی سلیمانی دشتکی مطرح بود دو بار در وزارت کشور برای جانشینی استاندار تلاش نکرد آیا استاندار فعلی در رفتن درویشی به اصفهان هیچ نقشی نداشت؟
🔹روی دیگر این نوشتار با افرادی است که در ستاد میرزایی بودند و برای وی سر و دست شکستند اما وقتی به مسئولیتی نرسیدند شروع کردند به تخریب این نماینده‌ی مجلس! امروز هم جلال میرزایی و هم استاندار تلاش خود را در حد توان انجام داده‌اند و برخی نباید آتش‌بیار این معرکه باشند. مشاوره‌های آنها در سرنوشت استان بویژه عزل و نصب‌ها اشکار است و دست انها برای استاندار و افکار عمومی رو شده است.
🔹امیدواریم استاندار ایلام و نماینده‌ی  استان در مجلس ضمن اولویت قرار دادن توسعه‌ی استان صرفا وقت خود را معطوف به رایزنی برای حل معضلات و مشکلات استان نمایند که مردم بهترین قضاوت کنندگان آنها هستند.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group