پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

جمعه 9 خرداد 1399 | Friday 29 May 2020
خبرنگار که خبر می‌گرفتی همه عمر
دیدی که چگونه گور خبرنگار گرفت"
 
🔹تلخند ویرا- شهردار صالح‌آباد در اقدامی خودجوش و بی‌سابقه قطعه‌ای از آرامستان این شهر را به خبرنگاران اختصاص داد که ارزش آن ۱۴ میلیون ریال است.
🔸پس‌اندازی روزشمار که خبرنگاران در آینده می‌توانند آن را مثل سهام عدالت خرید و فروش نمایند.
🔹حال که شهردار صالح‌آباد عنایت فرموده‌اند و قبری رایگان به خبرنگاران اعطا نموده‌ و خواسته است اخرین نفری باشد که یک خبرنگار را می‌بیند، دیگر شهرداران نیز همت نمایند هزینه‌ی خبرنگارشور، کفن و دفن و ایاب و ذهاب را نیز فراهم کنند که این قشر حداقل دغدغه‌ی مُردن را از زندگی خود قلم بگیرند.
🔹البته توجه به قشر خبرنگار در نقاط دیگر کشور نیز مرسوم است و مثلا در تهران کارت حمل و نقل‌ عمومی و مترو به خبرنگاران اعطا می‌شود و در استان ایلام نیز احضاریه دادگاه به صورت رایگان و الکترونیکی در اختیار خبرنگاران قرار می‌گیرد و چنانچه خبرنگاری بتواند از مراحل دادگاه عبور کند و به مرحله تبرئه صعود کند، در فینال یک عدد قبر رایگان در صالح‌اباد با تمام امکانات و فول آپشن دریافت می‌کند و از خدمات پس از واگذاری آن نیز برخوردار می‌شود.
🔸قبر دو بر ، از اون قبرا که قبلا دست یک مدیر بوده باهاش رفته اداره و برگشته، ویو عالی رو به حرم علی صالح(ع)، با امکانات فاتحه‌خوانی رایگان و تسهیل در ورود به بهشت برین از شرایط قبور اعطایی شهرداری صالح‌اباد به خبرنگاران می‌باشد.
🔹 پدر هر دختری که از پدر یک خبرنگار پرسید پسر شما خانه و ماشین دارد یا خیر؟ بگوید خیر پسرم شش دانگ یک قطعه قبر دو نبش در صالح‌اباد دارد و هفته بعد عاقد خبر کنند تا خطبه عقد را جاری نماید.
🔹تاکنون مشخص نشده است که خبرنگاران قطعه‌ی هنرمندان "بهشت‌ "رضا در شهر ایلام را با توجه به قیمت بالای قبر در ایلام و نرخ تورم ، شرایط آب و هوایی و دسترسی اسان‌تر انتخاب می‌کنند یا جهنم(گرما) صالح‌آباد را، که در آینده خواهند نبشت.
🔹امیدواریم این تردید مایه‌ی فخر فروشی فرزندان خبرنگاران و موجب تفرقه‌ و دودستگی بین خانواده‌های خبرنگاران نشوند تا در اینده نگویند: بابای من قبر در صالح‌اباد دارد بابای تو قبر در بهشت رضا و این دوئل قصه و غصه مستدام نباشد.
🔹 اینجا تمام توجهات به خبرنگاران معطوف شده است و از زندگی خبرنگار تا مرگ او به فکرش  هستند و حتی سنگ قبرش را خودشان سفارش می‌دهند.
🔹خبرنگاران واقعی این عرصه نیز لطف شهردار صالح‌اباد را فراموش نخواهند کرد و در جشنواره روز خبرنگار ، یک قبر فراخ به نام از قطعه‌ی هنرمندان استان را تقدیم به شهردار صالح‌اباد خواهند کرد، باشد که در کنار هنرمندان و خبرنگاران فقید این عرصه محشور شوند.
🔹روی سنگ قبر هر خبرنگار در صالح‌اباد این شعر محمدحسن هاشمی را بنویسید:
...هر چند که آس و پاسم اما
راضی به رضای کردگارم
 
با شغل خبر نگاری خود
بنگر که چگونه با وقارم!
 
آری بخدا از تو چه پنهان
خوشحالم اگر خبر نگارم😊

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group