پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020


🔹سایت خبری ویرا-از وقتی که به عنوان رییس ستاد جلال میرزایی در انتخابات دور اول مجلس دهم معرفی شد او را بیشتر شناختیم.


پیش از آن او را به عنوان یک نویسنده‌ی بسیار دوراندیش مثبت‌نگار می‌شناختم و از پس واژه‌های شگرف و عمیقی که بر اساس احادیث و روایات و مشی اصلاح‌طلبی که در وی نهان بود بیشتر با او آشنا شدم.
🔹عبدالصاحب همیشه خوب بود. معلم دینی عربی و مدیر آموزشگاه امام علی (ع) در همین حوالی ایلام که یک روز در معیت تعدادی از خبرنگاران از رنگ‌آمیزی محیطی مدارس منطقه که با ایده و تلاش وی انجام شده بود آگاه شدیم.
🔹او را معلمی متخلق به اخلاق می‌دانستم و می‌دانم. سخنوری است توانمند و اندیشمندی است حاذق.
اما تردید من از همان‌جا آغاز شد. وقتی مطلع شدیم که او به عنوان یک گزینه برای جانشینی فارس شریفی مدیر آموزش و پرورش وقت شهرستان ایلام مطرح شده و تلاش می‌کند و آن تور خبری بیشتر یک "شو" تبلیغاتی بود.
🔹بارها یادداشت‌های گیرای او در سایت خبری عصر ایلام(ویرا)منتشر شده بود و قلم او قابل ستایش بود تا وقتی که با بداخلاقی و کم‌لطفی اطرافیان و جلال میرزایی، او از ستاد میرزایی برای دور دوم انتخابات کنار گذاشته شد.
🔹تا پیش از انتشار آن یادداشت و بر ملا ساختن بسیاری از اسّرار شخصی بین او و نماینده‌ی استان کماکان برای وی احترام قائل بودم و امروز نیز بیشتر عبدالصاحب پیش از رئیس ستاد میرزایی را ترجیح می‌دهم به ناصری امروز که در معرکه‌ی میرزایی و استاندار نه از حب سلیمانی دشتکی که از بغض جلال میرزایی در بارگاه استاندار ایلام بار گرفت و کانون اصلی و اتاق فکر اصلاح‌طلبان ایلام که از میرزایی جدا افتاده بودند، شد.
🔹عبدالصاحب ناصری از همان زمان که تنور اختلاف افکنی نماینده و استاندار گرم و داغ بود به عنوان گزینه‌ی فرمانداری مهران نیز بر سرزبان‌ها افتاد و اما در افکار عمومی این‌گونه مطرح شد که جلال میرزایی مانع این انتصاب توسط استاندار است.
🔹اما خوب است افکار عمومی بداند که تایید صلاحیت ناصری برای مهران با توجه به رزومه و...!! امکانپذیر نبود و مدیریت ارشد استانداری اکثر اصلاح‌طلبان استان را در مقابل نماینده گذاشت که میرزایی نمی‌گذارد که عبدالصاحب ناصری فرمان مهران شود.
🔹حتی برخی گزینه‌های انتصاب در مهران نیز با یک واسطه از سوی استاندار مدعی شدند که آنها می‌توانند فرماندار شوند به شرطی که جلال میرزایی یک پیامک رضایت‌آمیز برای استاندار ارسال نماید تا به عنوان فرماندار معرفی شوند.
🔹اما این پیامک حکم شوراندن بیشتر اصلاح‌طلبان استان علیه نماینده‌ی اصلاح‌طلب استان را داشت و میرزایی هیچ‌گاه چنین پیامکی که مستندسازی شود را ارسال نکرد.
🔹استانداری ایلام در زمان قاسم سلیمانی دشتکی همواره پاتوق بسیاری از افراد ملّون و پست‌طلب بوده است که در زمان مروارید حتی برای یک دبیرستان نیز تایید صلاحیت نمی‌شدند البته این جاه‌طلبی‌ها تا بدانجا ادامه داشته است که برخی به استاندار ایلام گفتند: که ما پشیمانیم که به دکتر روحانی رای داده‌ایم و در انتصاب استاندار ایلام نقش داشته‌ایم و اکنون مانده‌ایم!. در صورتی که همان‌طور که "هیتلر" نتیجه‌ی تورم بود انتخاب و انتصاب استاندار ایلام نیز حاصل همین بداخلاقی‌های جلال میرزایی نماینده‌ی وقت استان در مجلس بود و هیچ نقشی هم در آمدن قاسم سلیمانی دشتکی به ایلام نمی‌توانست داشته باشد.
🔹سعید انوری نیز بر اساس همین سوگیری‌ها و دل‌نوشته‌های بغض‌الود در تخریب محمدرضا مروارید کوشید تا در دستگاه قاسم مشاور معاون سیاسی شود و این بارگاه کماکان جای افرادی است که از تخریب رقبای استاندار به پست‌های دلخواه مدیریت کنونی ارشد استان دست یافته‌اند.
🔹معتقدیم که جامعه‌‌ی اصلاح‌طلبی استان دچار زایش و رویش نیست و هر آنچه که در سپهر سیاسی استان ملاحظه می‌شود فقط همان نام‌های تکراری و ثابت اصلاح‌طلب یا پست طلب هستند که یا آنها باید پست بگیرند یا هیچ‌کس!
🔹اکنون در روزهایی که عبدالصاحب می‌توانست یک معلم و نویسنده‌ی خوب بماند تا یک مدیر عامل بهتر، و نیز در زمانی که استاندار ایلام برای تمام مهره‌های مورد حمایت و نظر خود جانمایی می‌کند، ناصری به عنوان مدیر عامل منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی مهران معرفی شده است که ضمن تبریک به جناب ناصری برای دریافت این مسئولیت از خداوند برای تخصص، توسعه، اقتصاد و مردم استان صبر جزیل مسئلت می‌نماییم.
@weerair

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group