پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020🔹سایت خبری ویرا-به بهانه‌ی خرداد و آغاز چهارمین سال حضور موفق سردار نورعلی یاری در مسئولیت فرمانده انتظامی استان ایلام ویرا بر آن شد تا این مرقومه‌ی کم‌رمق را در یک سال فراق ایشان از رسانه‌ها قلمی نماید.


🔹۲۸ تیرماه ۹۷ آخرین باری بود که سردار فرماندهی انتظامی استان ایلام در یک نشست خبری به سوالات متعدد خبرنگاران پاسخ صریح و شفاف داد و در آن نشست خبری به سوال خبرنگاری در خصوص حفاری غیرمجاز در سیروان پاسخ گفت و از برخورد با آن مجرمین خبر داد اما آن نشست خبری آخرین دیدار رسانه‌های خبری با سردار یاری بود.
🔹از آن دیدار حدود یک سال می‌گذرد و سردار محترم تاکنون نشست خبری با اصحاب رسانه استان نداشته‌اند و چرایی این امر را باید از مشاوران رسانه‌ای ایشان در نیروی انتظامی استان به عنوان ایفاگر نقش روابط عمومی جویا شد.
🔹سردار یاری همواره "يكی از رمز و رموز موفقيت نيروی انتظامی در انجام وظايف و ماموريت‌های محوله را همراهی رسانه ها با برنامه‌های ناجا "عنوان نموده است و رسانه‌های استان می‌خواهند بدانند که چرا علی‌رغم ارتباط دوسویه و متقابل و تعاملی ایشان با رسانه‌ها این ارتباط یک‌جانبه و به یک‌باره قطع شد.
🔹سردار یاری بداند! این رسانه‌ها ایشان را فرماندهی مقتدر، باصلابت و جسور در برخورد با مجرمین ، اراذل و اوباش و... در عین حال اهل تعامل سازنده با اصحاب رسانه می‌دانند و بر این باورند دستگاه انتظامی به عنوان تامین‌کننده نظم و امنیت در استان همواره عملکرد نسبتاً موفقی داشته و در این راستا نقش رسانه در بیان این توفیقات مستمر و بدون چشمداشت بوده است.
🔹امنیت مرز‌های استان در شرایط کم‌ثبات منطقه و تامین امنیت زائرین حسینی در اربعین ۹۶ حاصل تلاش‌های سردار یاری و مجموعه‌ی انتظامی استان، سربازان خوش‌نام اداره اطلاعات و سپاه استان بوده است و نیروی انتظامی در اربعین ۹۷ وقتی صرفاً مسئولیت برقراری نظم و امنیت تمام پارکینگ‌های سطح شهر مهران بویژه برکت و اربعین را برعهده گرفت موفق بود و مردم مهران از اقتصاد اربعین برخوردار شدند اما مشاوران همیشه پشت صحنه‌‌ی سردار، رسانه‌ها و مردم را محرم بیان این دستاورد بزرگ ندانستند.
🔹برنامه‌های پلیس در زمستان ۹۷ ، عید نوروز و تابستان پیش‌رو و اربعین ۹۸ توسط پلیس استان در نشست‌های خبری عنوان نشد و علی‌رغم اینکه پلیس استان عملکرد و رتبه‌ی برتری در سطح کشور دارد اما رسانه‌های تاثیرگذار استان از تعامل دوسویه با فرمانده و معاونت‌های انتظامی دور نگاه داشته شده‌اند‌.
🔹براستی چه اشخاصی دوست ندارند که سردار یاری در عرصه‌ی رسانه حضور داشته باشد و سوالات متعدد رسانه‌ها را پاسخ دهد؟رسانه می‌پرسد که چرایی قتل‌های خشن در ملا عام با سلاح‌گرم چیست و در چند قتل در استان قاتل دستگیر شده است ؟، یا می‌پرسند که نیروی انتظامی در برخورد با هنجارشکنانی که در مراسم عروسی اقدام به تیراندازی هوایی می‌نمایند و در سطح شهر راه‌بندان ایجاد می‌‌کنند و از تالار عروسی تا حجله‌ی عروس صدای رگبار تیراندازی شهروندان را می‌ترساند چه اقدامات پیشگیرانه‌ای داشته است؟
🔹 نیروی انتظامی با همراهی دامپزشکی و دستگاه قضایی با وانت‌بارهایی که در سطح شهر تخم‌مرغ آفتاب‌زده را با قلم گرفتن سلامت مردم دستفروشی می‌کنند چه برخوردی داشته است؟
🔹 مسئول برخورد با اراذل و اوباشی که با عربده‌کشی و صداهای ناهنجار خودروها در محیط‌های رفاهی اعم از پیاده‌راه‌ها، پارک‌ها و تفرج‌گاه‌ها اقدام به اخلال در نظم و امنیت عمومی و تضعیف حقوق شهروندی می‌نمایند و موجب ترس و وحشت شهروندان شده‌اند چه نهادهایی هستند؟
🔹در سال گذشته چند راس دام مردم به سرقت رفته است و از آن مهم‌تر چه تعداد احشام قاچاق در سطح استان کشف و ضبط شده است.؟
🔹نیروی انتظامی در ۱۰ جرم نخست استان در یک سال گذشته چه میزان کاهش داشته است و در کشفیات چقدر رشد داشته است؟
🔹بیشترین کشفیات پلیس فتا در استان ایلام مربوط به چه جرم‌هایی در فضای سایبر می‌باشد و چندین سوال دیگر که در نشست‌های خبری احتمالی و امیدوارکننده‌ی سردار پرسیده خواهند شد.
🔹سردار محترم فرماندهی انتظامی بداند که هر مقدار مردم از فعالیت‌های دستگاه انتظامی استان بی‌اطلاع باشند یک‌طرفه قضاوت خواهند کرد. افکارعمومی همان‌گونه که از انتخاب ایشان به عنوان فرمانده بومی انتطامی استان مفتخر، خوشحال و خرسند هستند از سردار انتظار دارند هم‌چون سال‌های گذشته با صبر مختص خود به صورت شفاف پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group