پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020
 
 
🔹سایت خبری ویرا- انتخابات در حوزه‌ی جنوب استان ایلام همواره پرشور بوده و رقابت برای یک کرسی از کرسی‌های بهارستان در بالا‌ترین وجه آن شکل‌ گرفته است.
🔹آبدانان و دره‌شهر به واسطه‌ی چهره‌های علمی و دانشگاهی خود بارها نقش پررنگی در صحنه‌ی انتخابات مجلس داشته‌اند و در کنار فرصت قبیله و ایلات و طوایف توانسته‌اند در بین دو گزینه‌ی نهایی کاندیدا داشته باشند.
🔹رقابت دکتر علی‌محمد احمدی و مهندس شادمهر کاظم‌زاده در مجلس دهم به حدی بود که شاید تک‌رای ها نفر برنده را معرفی کرد.
🔹این حوزه‌ی انتخابیه با حمایت افراد ذی‌نفوذ در مرکز کشور با سطح تاثیرگذاری بسیار زیاد، گزینه‌های سرنوشت‌سازی را راونه‌ی عرصه‌ی انتخابات نموده است و چهره‌های سرشناس توانسته‌اند آرای خاکستری را به سمت کاندیدای مورد حمایت جلب نمایند.
🔹دکتر عادل آذر به عنوان یک چهره‌ی سطح ملی و دانشگاهی در انتخابات‌های مختلف همواره نقش‌آفرین بوده است و در مجلس یازدهم از گزینه‌ی دکتر مهدی آذر و دکتر صادق کرمی حمایت خواهد کرد و به صورت نیابتی نقش مهمی در پررنگ‌نمودن انتخابات بر عهده دارد.
🔹دکتر علی‌محمد احمدی نیز که در رقابت قبلی با شادمهر کاظم‌زاده قافیه را باخته است شخصاً وارد کارزار انتخابات در استان ایلام نخواهد شد و شاید در مرکز کشور اعلام کاندیداتوری نماید اما به احتمال زیاد از دکتر عبدالرضا بازدار که از پایگاه رای بهتری برخوردار است حمایت خواهد کرد‌.
🔹 آبدانان علاوه بر دکتر صادق کرمی که  مدیر کل امور پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی بوده است چهره‌های نسبتا شاخصی دیگری دارد و دکتر کرم خلیلی از چهره‌های دانشگاهی استان ایلام و بهزاد علیزاده فرماندار اسبق دهلران می‌توانند تنور انتخابات را گرم‌تر نگه‌دارند و سه گانه‌ی کرمی، علیزاده و خلیلی در آبدانان بخش عظیمی از آرای حوزه ی جنوب را به خود اختصاص خواهد داد.
🔹دهلران به دلیل تنوع اقوام و تعدد گویش‌ها و زبان‌‌ها همواره با چالش جدی در انتخابات روبرو بوده است و بعد از دکتر آذر نتوانسته است نماینده داشته باشد و دکتر امین دوست‌محمدی و عبدالرضا بازدار از شانس مناسبی در کنار مهدی آذر برخوردار هستند.
🔹در دره‌شهر به دلیل نفوذ شادمهر کاظم‌زاده در انتصاب‌ها و انتخاب‌ مدیران شهرستان و سطح پایین رضایت مردم از عملکرد نماینده‌ی دره‌شهری و فعلی حوزه‌ی جنوب، صندوق آرای این حوزه در انتخابات پیش‌رو غیر دره‌شهری خواهد بود و اما بایستی دید که دکتر اردشیر سلیمانی و مهندس کاظم‌زاده در رقابت با هم از چه راهبردی برای جلب آرای مردم بهره خواهند گرفت.عزتی نماینده‌ی اسبق استان در مجلس نیز در پیامی به مدیر سایت ویرا اعلام کاندیداتوری خود را تکذیب کرد و چنانچه اردشیر سلیمانی تلاش بیشتری نماید می‌تواند در انتخابات پیش‌رو کاظم‌زاده را از گردانه‌ی رقابت خارج کند.
🔹در بدره اما به دلیل جمعیت کم و پیوند ایلیاتی با دره‌شهر کماکان از پایگاه رای‌اوری کمتری برخوردار بوده است و اما چنانچه دکتر کریمی دوستان كه در اکثر انتخابات‌های مجلس مطرح شده است اما وارد کارزار انتخابات نشد وارد رقابت هاي اين دوره از انتخابات شود بدره مي تواند با پشتوانه ي دوستان يك نماينده داشته باشد.
در پایان تحلیل نسبی ویرا حاکی است چهر‌های نسبتا شاخص حوزه‌ی جنوب تا این لحظه صادق کرمی، مهدی آذر، بهزاد علی‌زاده، عبدالرضا بازدار، کرم خلیلی ، اردشیر سلیمانی و کاظم‌زاده هستند

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group