پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 5 بهمن 1399 | Sunday 24 January 2021
🔹سایت ویرا- دستگیری یک خبرنگار به صورت شبانه در  روز خبرنگار نوعی دهن‌کجی به رکن چهارم دموکراسی و آزادی‌های مدنی خبرنگاران است و به نظر می‌رسد این امر در روز خبرنگار با هدف و اطلاع کامل و در جهت سلب امنیت و ارامش خبرنگار انجام شده است.
🔹ویرا از علت دستگیری مدیر کانال هزارپیشه مطلع است و اجرای این حکم در یک سال گذشته می‌توانست انجام شود اما زمانی که حکم دستگیری در روز خبرنگار آن هم به صورت شبانه اجرا می‌شود پیام‌ها و پیامدهایی را به دنبال دارد که مقام قضایی در دادگستریها و نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی حتما پاسخ قانع کننده‌ای برای افکار عمومی خواهند داشت.
🔹آزادی این خبرنگار ساعتی پس از دستگیری توسط دادستان ایلام نقطه‌ی عطفی در تاریخ حدود ۳۰ سال فعالیت رسانه در استان است اما معتقدیم خدشه‌دار شدن شان و منزلت خبرنگار بارها در یک سال گذشته توسط فراقانونی‌ها انجام شد و هیچ کدام از بازداشت‌ها، تهدید‌ها و حذف قهری مطالب در ساحت رسانه منتشر نشد.
🔹رسانه، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بایستی همواره قانون را فصل‌الخطاب فعالیت‌های خود قرار دهند و رسانه با آگاهی و اطلاع از قانون مطبوعات مطالب ، یادداشت‌ها و اخبار خود را منتشر نماید و دستگاه قضایی نیز در چهارچوب قانون اقدام نماید و البته اگر اجرای این حکم در روزی غیر از روز خبرنگار انجام می‌شد محل اعتراض نبود، هم‌چنان‌که برای بسیاری از خبرنگاران انجام شده و مسبوق به سابقه است.
🔹هر چند ممکن است تشکیل پرونده برای  برخی از خبرنگاران خارج از حیطه‌ی فعالیت‌های خبری انجام شده باشد اما روشن است که بایستی حرمت افراد و شان و کرامت خبرنگار و دستگاه قضایی و ضابطین قضایی به صورت کامل و دوجانبه حفظ شود.
🔹سایت خبری ویرا در بسیاری از موارد بر عملکرد ،کارکرد و محتوای منتشر شده در کانال "هزارپیشه" نقد جدی دارد اما به هیچ وجه دستگیری مدیر این کانال را در روز خبرنگار نمی‌پذیرد.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group