پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

 

سایت ویرا- جلال ميرزايي نماينده استان در مجلس شوراي اسلامي در نشست خبري با اصحاب رسانه استان ايلام گفت:سیستم تصمیم‌گیری در کشور ناکارامد است.

دكتر ميرزايي : نیاز داریم اصحاب رسانه در استان کمک کنند که نماینده متناسب با جایگاه عمل کند.نظام تصمیم‌گیری در کشور از گذشته دچار مشکلات اساسی بوده و با یک سری مسائل خاص روبرو بوده است.

در گذشته و اوایل انقلاب مهم این بود تخصص مهم است یا تعهد؟ در اوایل انقلاب تعهد به انقلاب مطرح بود ولی اکنون تعهد به انقلاب جای خود را تعهد به اشخاص داده است.

اگر شخصی مسئولیت بر عهده گرفت مهم شایسته پروری نیست و افرادی را به خدمت می‌گمارند که به آنها وفادار باشند و این نشان از سیستم ناکارامد اداری است.

اعتماد نیز به این طریق پایین می‌اید و حلقه مدیریت در کشور یک حلقه بسته است و حضور افراد بازنشسته و پا به سن گذاشته را فراهم می‌کند و مجبوریم که قانونی را وضع کنیم که جوانان وارد عرصه‌ی مدیریت‌ها شوند.

همه متوجه ناکارامدی‌ها در کشور شده ایم و باید پرسید که این ناکارامدی متوجه کیست؟ در کشور چیزی به نام پاسخگویی نداریم و وضعیت در کشور خاص و انعطاف‌ناپذیر است.

مدیریت موجود به دنبال این است که به شیوه ۳۰ سال پیش کشور را اداره کند که درست نیست و تصمیمات با تاخیر فراوان اتخاذ می‌شود و تاثیر آن از بین می‌رود.

مجلس به خواست‌های اساسی مردم ورود نمی‌کند و به مسائل دست چندم می‌پردازد و در شوراها و نهادهای دیگر متمرکز است.

قوانین مجلس تاثیر لازم را ندارند و توان حل مشکلات موجود را ندارد و این موضوع در استیضاح وزیر کار مشخص شد و اتفاقات در استیصاح وزیر کار نشان داد مجلس عصاره ملت است. مجلس خوب و قابل قبول سوال طرح نکرد و نتوانست به خوبی وزیر کار را برکنار کند.

قوه مجریه می‌گوید دست من نیست، مجلس می‌گوید دست من نیست و فلان نهاد می‌گوید دست من نیست و همین عامل باعث سرگردانی در کشور شده است.

نهادهای مدنی و احزاب در کشور خوب شکل نگرفته‌اند و کمیسیون‌ها منتطرند نمایندگان کاری کنند و نمایندگان نیز انتطار دارند هیات رئیسه وارد شوند و نهادها از کارکرد و تاثیرگذاری فاصله گرفته‌اند.

در خصوص استان معتقدم باید تصمیمات درست در سطح کلان کشور گرفته شود تا برای توسعه در استان استفاده کنیم.

ما فقط می‌توانیم نظارت و پیگیری کنیم و از ظرفیت‌های استان در اشتغال ورود کنیم و قرارداد میادین نفت و گاز باید هرچه سریعتر منعقد شوند. تا ۶ ماه پیش با شرکت‌های خارجی مذاکراتی شد و با تهدیدهای امریکا این قراردادها منعقد نشدند و اکنون با شرکت‌های روسی برای فاز ۲ آذر وارد مذاکره شد ولی به دلیل مشکلات متوقف شده است.

شرکت‌های داخلی منابع مالی مناسبی در اختیار ندارند و منابع صندوق محدود است و به اشتباه منابع صندوق خالی شد و برای واردات کالاهای اساسی اختصاص یافته است و پروژه‌های توسعه‌ای به تدریج متوقف خواهند شد اگر فکر جدیدی نشود.

منابع صندوق‌ها کاهش یافته و در دست مدیران نالایق است و بر اساس براوردها برای چند سال آینده ۱۱۰ هزار میلیارد فقط به حقوق بازنشستگان اختصاص یابد.

 

️نظر نماینده‌ی ایلام در خصوص بازنشستگی استاندار و مذاکره  ایران با امریکا/ کاندید مجلس نمی‌شوم

 

جلال میرزایی : استاندار با پیشنهاد وزیر کشور انتخاب می‌شود و نمایندگان می‌توانند تاثیرگذار باشند.

من نمی‌دانم ایشان بازنشسته است یا نیست .

تا زمانی که در استان است ما حمایت می‌کنیم و هنوز وزارت کشور در این خصوص تصمیمی نگرفته است.

وی در خصوص مذاکره با امریکا گفت: امریکا در کنار جنگ روانی جنگ اقتصادی را راه انداخته است و اکنون زمان اشتباه نیست.

ترامپ می‌گوید ما بدون پیش‌شرط مذاکره می‌کنیم. یک نفر در کشور صحبت کند، سخنگوی وزارت کشور صحبت کند، باید بررسی کنیم و اجازه جنگ روانی به امریکا ندهیم. با شعار نمی‌توانیم کشور را مدیریت کنیم. ترامپ با توجه به عملکردش قابل اعتماد نیست.

رهبری مواضع قاطعی داشتند و بسیاری از کارشناشان سیاست خارجی نظرشان این است که مذاکره با امریکا به صلاح نیست.

اما برای مذاکره با امریکا باید با نگاه تردید نگاه کرد و اگر بخواهیم مذاکره نکنیم باید انسجام داخلی را حفظ کنیم و برای توجیه شهروندان یک برنامه‌ی مسنجمی داشته باشیم. 🔹برای کاندیداتوری در مجلس آینده فعلا تصمیم نگرفته‌ام و بستگی به عملکرد دولت روحانی دارد اما با شرایط کنونی خودم کاندیدا نمی‌شوم .

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group