پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

جمعه 1 بهمن 1400 | Friday 21 January 2022

سایت ویرا- امام جمعه‌ی شهر سرابله اخیرا با اظهارنظری مبنی بر اینکه سرابله در وضعیت قرمز و در استانه‌ی فرورفتگی است، موجباب نگرانی شهروندان را فراهم نمود و این نظر ایشان هر چند بارها توسط برخی کارشناسان زمین‌شناسی و زلزله رد و در برخی موارد اندک تایید شده است اما لحن بیانات ایشان و بیان وضعیت قرمز شهر، نظری بدور از پیوست کارشناسی و بیشتر موجب رعب و وحشت بین شهروندان سرابله شده است.

تریبون نماز جمعه معمولا در خدمت وحدت و همدلی آحاد جامعه است و عنوان این مسائل دلهره‌آور جایگاه این تریبون ارزشمند را از اهداف اصلی خود دور می‌نماید و موجب یاس و ناامیدی مردم می‌شود هرچند معتقدیم زمین‌لرزه‌های متعدد با صداهای ناهنجار در این شهر قابل انکار نیست و سفیدنمایی نیز مردود است.

انتظار می‌رود نتایج حفاری‌ها و نشست‌های کارشناسان زمین‌شناسی که اخیراً در این شهرستان انجام شده است به صورت صریح و آشکار به اطلاع عموم مردم برسد و چنانچه خطر رانش ، فرورفتگی و زمین‌لرزه ساکنان سرابله را تهدید می‌کند تصمیم‌گیری قاطعی صورت گیرد.

برخی از شهروندان سرابله از وضعیت نابسامان و چنددستگی در گفتار مسئولین استان اظهار گلایه می‌کنند و امیدوارند یک وحدت رویه در نظرات کارشناسان و مسئولین وجود داشته باشد.

گسل‌های این شهرستان پس از زلزله‌ی سرپل ذهاب فعال شده‌اند و تاکنون دهها کارشناس وارد سرابله و استان شده‌اند اما نظرات آنها به سمع و اطلاع مردم نرسیده است که همین امر اظهار نظر امام جمعه‌ی سرابله را به همراه داشته است.

انتظار می‌رود رسانه‌های استان و برخی کانال‌های تلگرام  نیز که صرفا به دنبال عضوگیری هستند وضعیت شهرندان سرابله را درک نموده و با اخبار نادرست موجب تشویش افکار عمومی نشوند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group