پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

 

 

ایلام - معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره اینکه گذرنامه ویژه برای اربعین به قوت خود باقی است، گفت: مسیر ایلام- مهران تا اربعین حسینی سال جاری چهار بانده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمجید میراحمدی روز چهارشنبه در حاشیه ستاد اربعین استان ایلام در مرز مهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مرزهای مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرین و باشماق برای اربعین حسینی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه مرز خسروی برای اربعین امسال ۲۴ ساعته خواهد بود، تصریح کرد: امسال گذرنامه ویژه برای اربعین حسینی، به قوت خود باقی است که به تازگی تمهیدات لازم برای صدور آن صورت گرفته است، این گذرنامه ویژه به مدت پنج سال اعتبار دارد و قرار است با هزینه کمتر و تنها برای سفر اربعین صادر شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در پایانه مرزی مهران برای توسعه زیرساخت‌ها انجام شده است، یادآور شد: در مرز مهران تعداد گیت ها و درب های ورود و خروج با همکاری طرف عراقی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه جاده ایلام-مهران تا اربعین چهاربانده می شود و پروژه های خوبی در این مسیر در حال اجرا است، یادآور شد: هدف اصلی ما در پایانه های مرزی با توجه به گرمای هوا، کمترین معطلی در پایانه ها است.

میراحمدی خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای تامین آب شرب و یخ در پایانه ها به خصوص مرز مهران اندیشیده شده است.

همچنین معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد اربعین کشور و استاندار ایلام با "عمید عاطف" مدیر پایانه زرباطیه عراق دیدار و گفتگو کردند.

رئیس ستاد اربعین کشور در این دیدار اظهار کرد: قرارگاه مشترک اربعین برای تسهیل تردد زوار در پایانه ایجاد شود چراکه این مهم یک توافق بین وزارت کشور ایران و عراق است.

میر احمدی افزود: با همکاری و همدلی باید تلاش کنیم که زوار در اربعین با مشکلی در تردد مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: یک نماینده تام اختیار در عراق و یک نماینده تام اختیار که توسط استاندار ایلام در ایران معرفی می شود که هر چه سریعتر برای کنترل گیت های ورودی پایانه کار خود را آغاز کنند که بتوانیم با تفاهم گیت های خروجی را کنترل کنیم.

 

قرارگاه مشترک بین پایانه های مرزی مهران و زرباطیه عراق تشکیل می شود

استاندار ایلام نیز در این دیدار با تاکید بر تسریع در ایجاد قرارگاه مشترک در پایانه، گفت: تمامی تلاش خود را برای برگزاری باشکوه کنگره اربعین بکار بگیریم.

حسن بهرام نیا تصریح کرد: سال گذشته همه مدیران استان در ایام اربعین حسینی پای کار بودند و همین امر موجب شد که اربعین حسینی به بهترین شکل ممکن برگزار و رضایت مقام معظم رهبری را به دنبال داشته باشد و امسال توقعات بیشتر از سال گذشته است و انتظار می رود که همه برای اربعین سال جاری پای کار باشند.

به گزارش ایرنا، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور برای بازدید از زیرساخت‌های اربعین در مهران و حضور در نشست ستاد اربعین به استان ایلام سفر کرده است.

میراحمدی به همراه استاندار ایلام با مدیر پایانه زرباطیه عراق در خصوص افرایش گیت‌های ورودی و خروجی برای سهولت تردد زوار گفتگو کردند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group