پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

 

 

ایلام - مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره به اینکه سرانه فضای ورزشی در این استان حدود ۲/۰۴ مترمربع با استاندارد جهانی فاصله داردٖ؛ گفت: افزایش سرانه ورزشی در ایلام نیازمند احداث ۶۰ سالن و چمن ورزشی است.

شهباب شهبازی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: استان ایلام از پتانسیل بالایی در رشته های ورزشی برخوردار است و باید استعدادهای ورزشی به خصوص در مناطق محروم و روستایی استان شناسایی شوند.

وی با اشاره به برنامه های ورزش و جوانان برای توسعه امکانات ورزشی در مناطق محروم و روستاهای استان، افزود: هم اکنون سرانه ورزشی استان ۹۶ صدم مترمربع است در حالی که استاندارد جهانی سه مترمربع است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام اضافه کرد: برای افزایش سرانه ورزشی و توسعه فعالیت های ورزشی در استان به خصوص مناطق محروم و روستاها، ۱۸ سالن ورزشی، ۳۴ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال، پنج زمین چمن مصنوعی بزرگ و سه زمین چمن طبیعی بزرگ نیاز است.

شهبازی عنوان کرد: همچنین ۶ سالن ورزشی، ۱۵ زمین چمن مینی فوتبال روستایی، ۲ زمین چمن مصنوعی بزرگ و یک زمین چمن طبیعی بزرگ نیازمند تکمیل شدن هستد.

وی با اشاره اینکه پنج سالن ورزشی در استان ایلام نیازمند بازسازی و تعمیرات هستند، بیان کرد: بیش از ۳۳۴ میلیارد تومان برای تکمیل، احداث و مرمت این پروژه ها نیاز است.

بیش از ۳۲ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان ایلام فعالیت دارند./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group