پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

 

 

ایلام - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به مشکلات قطعی آب در استان، گفت: مصرف آب در ایلام در تابستان امسال ۳.۵ برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

پرویز ناصری اظهار کرد: به رغم همه هشدارها، همزمان با فصل تابستان و افزایش استفاده از کولرهای آبی، مصرف آب در ایلام نسبت به مدت مشابه به بیش از ۳.۵ برابر شده است.

وی با اشاره به مشکلات قطعی و افت فشار آب در بعضی از مناطق استان از جمله در خود شهر ایلام، افزود: تمام مجموعه آبفای استان به صورت شبانه روز و شیفت بندی شده در حال انجام وظیفه هستند تا مشکل افت فشار در مناطق مختلف مرتفع شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اسان ایلام عنوان کرد:علت اصلی قطعی آب در برخی از مناطق شهر ایلام، قرار گرفتن منازل مسکونی در بالاتر از مخازن آب است.

ناصری اضافه کرد: متاسفانه به هشدارها و اطلاعیه های آبفای استان در مورد مصرف آب توجه نمی شود، در برخی موارد شاهد شستشوی معابر هستیم که این قضیه باعث افزایش مصرف آب در استان شده است.

وی تاکید کرد: برای عبور از این پیک مصرف و بازگشت به شرایط عادی، نیازمند همکاری و همراهی مردم است، کمبود آب یک مسأله جدید استان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اسان ایلام عنوان کرد: کمبود و قطعی آب در شهرستان های هلیلان و چرداول ناشی از افت چاه های آب این مناطق و مصرف بی رویه است.

به گزارش ایرنا، استان ایلام دارای بیش از ۶۰۰ هزار نفر جمعیت است، بررسی ها نشان می دهد ایلامی ها ۲ برابر میانگین کشوری آب مصرف می کنند.بیش از ۲۳۹ هزار مشترک آب و ۹۸ هزار مشترک فاضلاب در استان ایلام وجود دارد./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group