پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 4 مرداد 1403 | Thursday 25 July 2024

 

 

 

ایلام - مدیرکل بهزیستی ایلام با اشاره به آمادگی بهزیستی برای همکاری در زمینه صدور مجوز کمپ ماده ۱۶ در استان، گفت: ۶۱۲ نفر از معتادان خودمعرف در سه ماه گذشته به مراکز ترک اعتیاد در استان معرفی شدند.

حسین نورعلیوند روز دوشنبه در نشست اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: سال جاری ۲۵۰ میلیون تومان برای مرکز صیانت و توانمندسازی از بهبودیافتگان اعتیاد در ایلام اختصاص یافته است.

وی افزود: این مرکز مرحله بعد از خروج از کمپ های ترک اعتیاد است که برای آموزش های شغلی و کسب مهارت برای بهبودیافتگان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی ایلام با اشاره به آمادگی این سازمان برای صدور مجوز کمپ ماده ۱۶ (محل نگهداری معتادان متجاهر) افزود: بهزیستی استان ایلام آمادگی دارد تسهیلات مورد نیاز را در اختیار بهبود یافتگان از مواد مخدر قرار دهند.

نورعلیوند تاکید کرد: طی سه ماه گذشته ۶۱۲ نفر معتاد خودمعرف به کمپ های ترک اعتیاد در استان مراجعه کرده اند، مشخص است که افرادی که دام اعتیاد گرفتار می شوند راغب به ترک اعتیاد خود هستند.

وی گفت: سال گذشته بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به جامعه هدف بهزیستی پرداخت شد، در سال جاری نیز ۷۴ میلیارد تومان برای اشتغال جامعه هدف بهزیستی در نظر گرفته شده که یکی از اقشار، بهبودیافتگان از دام اعتیاد هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز از ارائه مشوق های لازم برای کارفرمایانی که افراد بهبود یافته را بکارگیری می گیرند، خبر داد و گفت: تسهیلات ارزان قیمت و مشوق های بیمه ای برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است.

نورالدین الیاسی بیان داشت: آموزش های فنی و حرفه ای نیز در استان برای بهبودیافتگان از دام اعتیاد در نظر گرفته شده که نقش مهمی در اشتغال این افراد دارد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group