پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

سایت خبری ویرا- بارها از این رسانه و دیگر رسانه‌های استان اعلام شد که دولت در استان ایلام در موضوع انتصابات یکی از ضعیف‌ترین دوران خود را سپری می‌کند و این ضعف در زمان سفر مسئولان ارشد کشور به استان بیشتر نمود پیدا می‌کند.

🔸هر چند وزیر کشور خود نیز در سطح یک‌ مدیر میانی وزارت بیشتر نیست اما اغلب مدیران استان ردای مسئولیت بر‌‌‌ تنشان گشاد است.

🔸استاندار ایلام که به عنوان یک استاندار «نفتی» سابقه نمایندگی استان همدان در مجلس را در‌ کارنامه دارد و در موضوع انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز به استان نقش اصلی،کلیدی و اثرگذاری را بر عهده گرفت و مورد تمجید قاطبه‌ی رسانه‌های استان قرار گرفت، باید تکلیف خود را با نمایندگان استان روشن و به انحصار و دخالت آنها در  عزل و‌ نصب‌ها پایان دهد.

🔸 انتصاب نیروهای کم‌تجربه و ناکارآمد در مناصب مهم و کلیدی استان بالاترین نقدی است که به وزارت‌خانه‌ها، نمایندگان استان در مجلس و حسن بهرام‌نیا وارد است.

🔸البته وقتی دانشگاه امام صادقی‌ها در راس مناصب دولت سیزدهم در کشور قرار دارند و هر روز بر عمق فاجعه این انتصابات افزوده می‌شود چه انتظاری از استان ایلام می‌رود؟.

🔸استاندار ایلام به تنهایی برای مدیریت استان کفایت نمی‌کند ؛ بهرام‌نیا نه سلیمانی دشتکی استاندار سابق ؛از شاخص‌ترین استانداران ادوار ایلام است که ضمن تسلط بر تمام امور با اختلاف از معاونین خود چند قدم جلوتر بود و نه محمدرضا مروارید است که معاونین‌اش هر کدام یک استاندار در طراز ملی بودند ، بلکه او حسن بهرام‌نیا با معاونینی ضعیف‌تر است که نمایندگان استان و برخی افراد با افق دید کوتاه و ایدئولوژیک در انتصاب‌ آنها  نقش داشته‌اند و پس از حدود دو سال باید تغییرات را بنیادی و اساسی آغاز کند.

🔸آقای بهرام‌نیا بداند وقتی یکی از نمایندگان اسبق استان در مجلس اعلام کرد که آمدن دشتکی به ایلام حاصل تلاش او بوده است در پاسخ به او با قدرت‌نمایی در صفحه تلویزیون حاضر شد و اعلام کرد هیچ کس در حضورش در استان نقشی نداشته است.

🔸بنابراین استاندار تلاشگر و صادق ایلام باید در کمتر از یک سال تا پایان دوره نمایندگی مجلس رودربایستی‌های رایج مدیریتی را کنار بگذارد و در سه حوزه دست آنها را رو کند و اجازه دخالت بیشتر از این ندهد.

۱-نماینده حوزه جنوب در جایگاهی نیست که اجازه ارسال خوراک به پتروشیمی ایلام را ندهد و باید بهرام‌نیا راسا و با قدرت هم از هدررفت سرمایه ملی در دهلران جلوگیری نماید و هم ثابت کند که اینجا رئیس چه کسی است؟ 

‌۲-استاندار ایلام در صالح‌آباد مکان پارک پلی‌پروپیلن را کلنگ‌زنی کرد اما این کلنگ بر سنگ نمایندگان خورد که افکار عمومی این اهمال را نمی‌پذیرد و حسن بهرام‌نیا باید قاطعانه ورود نماید و با اجرای این طرح در چند نقطه استان به صورت واقعی حداقل برای هزار جوان ایلامی شغل ایجاد کند .

۳-استاندار خود را گول نزند ؛ اکثر مدیرانش سرشان به تنشان نمی‌ارزد و توان اداره یک سوپرمارکت را ندارند و تعدادی از فرماندارانش در حد یک بخشدار و دهیار نیز نیستند و به سلطه‌ی نمایندگان و تیم انتصابات استان پایان دهد.

🔸استاندار ایلام که تجربه سالها حضور در صنعت نفت کشور را دارد بداند «پارس غربی» زمانی به نتیجه می‌رسد که پتروشیمی دهلران فعالیت‌اش شتاب گیرد، فاز دوم تنگ بیجار برای تقویت تولید پالایش گاز ایلام به نتیجه برسد، پارک پلی‌پروپیلن در پایین دست پتروشیمی ایلام راه‌اندازی شود، اجازه ندهد سرمایه ملی در دهلران هدر رود و با ارسال خوراک مورد نیاز پتروشیمی ایلام ظرفیت تولید را به ۱۰۰ درصد برساند و موانع پیش روی پتروشیمی هلیلان و ارغوان گستر ایلام را از سر راهشان بردارد .

🔸🔸با وجود تمام نقدهایی که به عملکرد مدیران استان وارد است اما معتقدیم این انتصابات استان بیشتر از همه حاصل دخالت نمایندگان و دسپخت آنهاست .استاندار ایلام خود یک مدیر شاخص در صنعت نفت کشور است که به گفته‌ی وزیر نفت او بر اساس ظرفیت استان در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی برای ایلام انتخاب شده است. 

@weerair

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group