پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

 

 

 

ایلام - مدیرکل انتقال خون استان ایلام با بیان اینکه تامین و نصب دستگاه الایزا (غربالگری) یکی از مهمترین نیازهای این نهاد در استان است، گفت: استقرار این دستگاه در مرکز انتقال خون ایلام موجب کاهش هزینه ها و زمان پاسخگویی به مراجعان خواهد شد.

دکتر لیلی عاصم‌آبادی اظهار کرد: با توجه به اینکه پایگاه انتقال خون استان ایلام فاقد دستگاه الایزا است، خون نمونه گیری شده برای آزمایش به استان کرمانشاه ارسال می شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه ارسال خون برای آزمایش به استان کرمانشاه همه روزه انجام می گیرد، این روند هزینه های زیادی را در طول ماه به اداره کل انتقال خون استان تحمیل می کند.

عاصم آبادی یادآور شد: تامین و نصب این دستگاه در داخل استان موجب کاهش هزینه ها و زمان در این پایگاه خدمات رسان می شود.

وی با بیان اینکه نصب دستگاه الایزا از مرکز درخواست شده است، توضیح داد: سازمان انتقال خون مرکزی اقدام به تهیه این دستگاه برای مراکز استانی فاقد آن، کرده است اما به علت تشریفات گمرکی روند تحویل دستگاه به کندی پیش می رود.

مدیرکل انتقال خون استان ایلام ابراز کرد: امید است این دستگاه در سال جاری از گمرک ترخیص و در مرکز استان نصب و پایگاه انتقال خون ایلام از ارسال نمونه ها برای آزمایش و غربالگری به استان کرمانشاه بی نیاز شود.

عاصم آبادی خاطرنشان کرد: همچنین باتوجه به اینکه ساختمان کنونی انتقال خون ایلام فرسوده و قدیمی است، در صورت تامین زمین پایگاه انتقال خون استان توسعه و تجهیز خواهد شد.

وی در پایان با تقدیر از اقشار مختلف مردم استان در راستای اهدای خون، گفت: همراهی و مشارکت همیشگی مردم استان در یاری رساندن به بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده‌های خونی جای تقدیر و تشکر دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group