پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

 

 

ایلام - استاندار ایلام با اشاره به نقش رسانه ها در به تصویر کشیدن شکوه مراسم اربعین، گفت: ظرفیت پارک ۱۸۰ هزار خودرو برای اربعین در پارکینگ های مهران فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن بهرام‌نیا روز جمعه ادامه بازدید از پروژه ها و زیرساخت های اربعین در محور ایلام - مهران به اتفاق معاونین استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی از تقاطع پارکینگ های شماره ۱ و ۲ بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین اولویت‌ها تکمیل پروژه‌های اربعین است و به همین منظور امروز و بعد از نماز صبح، بازدید میدانی از پروژه‌های عمرانی و زیرساختی اربعین در محور ایلام مهران آغاز شد.

استاندار ایلام اظهار کرد: عملیات آسفالت تونل های شماره یک و ۲ بزودی آغاز و برای استفاده زائران زیر بار ترافیک می‌رود.

بهرام‌نیا با بیان اینکه پل رانشی ماربره نیز بطور اضطراری و چهارخطه زیر بار ترافیک می‌رود، افزود: عملیات آسفالت پل صلواتی و محدوده آن در دو طرف به طول ۲ کیلومتر نیز طی هفته آینده اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین مشکلات و گره‌های ترافیکی سال گذشته مربوط به ورودی‌ شهر مهران بود که امسال با تلاش‌های صورت گرفته تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر مهران مورد استفاده قرار می‌گیرد و بخش عمده ای از ترافیک این محدوده برطرف می‌شود.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام در ادامه با بیان اینکه کار محوطه سازی پارکینگ شماره ۲ اربعین و عملیات آسفالت معابر آن هفته آینده انجام می‌شود، گفت: سه مجموعه بهداشتی در سه نقطه این پارکینگ و یک نمازخانه به مساحت ۳۰۰ متر که از ضروریات بود، در دست اقدام است که تلاش می‌شود تا اول صفر تکمیل شوند.

بهرام نیا اضافه کرد: کار دیوارکشی محوطه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا هفته آینده تکمیل می‌شود، پیشرفت پروژه‌های پارکینگ شماره ۲ اربعین رضایت بخش است.

وی با بیان اینکه عملیات نصب ۸ کیلومتر نیوجرسی در ۲ پارکینگ اربعین به زودی آغاز می‌شود، افزود: هشت ناحیه برای پارک خودرو در این پارکینگ مشخص شده و سیستم پایش دوربین به تعداد ۱۲ عدد برقرار می‌شود، همچنین ۲۴ برج نوری در پارکینگ های شماره یک و ۲ نصب و ۴۰۰ چراغ روشنایی جدید در پارکینگ شماره یک نصب خواهد شد.

استاندار ایلام با اشاره به عملیات آبرسانی به پارکینگ شماره ۲ اربعین به طول ۴ کیلومتر اضافه کرد: مجموع ۲ پارکینگ اربعین با ۸۰ هکتار مساحت ظرفیت پارک حداقل ۱۰۰ هزار خودرو را دارد و علاوه بر این با در نظر گرفتن پارکینگ های خصوصی و دولتی در مجموع ظرفیت پارک برای حدود ۱۸۰ هزار خودرو برای اربعین امسال فراهم است.

بهرام‌نیا در پایان با اشاره به نقش آفرینی اصحاب رسانه در اربعین سال گذشته نیز گفت: خبرنگاران سال گذشته سنگ تمام گذاشتند و با اطلاع رسانی درست و به موقع نقش مهمی را در برپایی باشکوه اربعین حسینی ایفا کردند، انتظار می‌رود امسال نیز همچون سال گذشته در انجام این رسالت خطیر نقش آفرینی کنند و شکوه اربعین ۱۴۰۲ را به تصویر بکشند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group