پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 4 مرداد 1403 | Thursday 25 July 2024

 

 

 

 

ایلام - مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: پروازهای فوق‌العاده فرودگاه شهدای ایلام در ایام اربعین از اول تا ۲۵ صفر همزمان با افزایش تعداد مسافران افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحبیب الهی برزی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران جدید و قدیم فرودگاه شهدای ایلام گفت: باتوجه به اینکه مهران اصلی ترین مرز برای عبور زائران است، پروازهای فوق العاده ویژه این ایام برای جابجایی مسافران خطوط هوایی در فرودگاه ایلام در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: امکانات مورد نیاز در فرودگاه ایلام به عنوان قطب اصلی تردد زائران اربعین فراهم و اعتبارات لازم نیز تامین شده است و امروز نیز در بازدید میدانی از مجموعه فرودگاه استان، نیازسنجی های احصا شده بررسی می شود.

رییس ستاد اربعین در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه فرودگاه ایلام ظرفیت سه پرواز همزمان را دارد، یادآور شد: افزایش پرواز در این فرودگاه با توجه به تعداد مسافران ضروری است که برای این منظور شرکت های هواپیمایی باید به طور جدی تر وارد عمل شوند.

حبیب الهی برزی اضافه کرد: از طریق مدیر جدید فرودگاه مشکل عدم انجام پرواز ایلام - مشهد نیز پیگیری می شود.

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز گفت: با رایزنی های نماینده مردم استان ایلام در حوزه جنوب، بازگشایی و شروع به کار فرودگاه قدیمی آبدانان برای بهره مندی مردم آن مناطق از سرویس حمل و نقل هوایی در دست پیگیری است.

فرشید گلیچ افزود: ترمینال در حال ساخت فرودگاه شهدای ایلام نیز تا دهه فجر امسال به طور کامل تکمیل و آماده بهره برداری و خدمات رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نگاه ویژه ای به فرودگاه ایلام دارند؛ هرچند اعتبارات و امکانات محدود است.

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: در قرارگاه اربعین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ فرودگاه ایلام به عنوان مهمترین فرودگاه حمل و نقل هوایی کشور مطرح است.

گلیج در خصوص افزایش تعداد پروازها و ناوگان هواپیمایی حمل و نقل هوایی هم تاکید کرد: متولی این موضوع در واقع سازمان هواپیمایی کشور است.

مسعود نیکبخت معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز یادآور شد: یکی از ضروریات فرودگاه ایلام ارتقای سرویس خدمات دهی به مسافران بویژه زائران اربعین است که باید مورد توجه بیشتر مسئولان فرودگاه ایلام قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام هم گفت: با رایزنی های انجام گرفته یک ایرلاین مختص استان در ماه های آتی فعالیت خود را به اسم ایلام ایر آغاز می کند.

شهریار عباسی یادآور شد: طبق قول های مساعد این شرکت تعداد ناوگان هواپیمایی خود را به ۱۰ فروند افزایش داده و هم اکنون سه فروند را نیز خریداری کرده است.

وی ادامه داد: حمل و نقل هوایی از طریق ناوگان این شرکت هواپیمایی برای مقاصد تهران، مشهد، نجف و عسلویه و در صورت تقاضا، برای سایر نقاط کشور فراهم می شود.

عباسی تاکید کرد: راه اندازی شرکت هواپیمایی ایلام ایر باعث ایجاد اشتغالزایی پایدار مستقیم و غیرمستقیم برای تعداد زیادی از افراد جویای شغل در استان خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین با تجلیل از خدمات جواد یگانه ؛ وحید فروغی زاد به عنوان مدیر جدید فرودگاه شهدای ایلام معرفی شد.

دستور احداث فرودگاه شهدای ایلام سال ۶۹ و در پی سفر مقام معظم رهبری به استان صادر و این فرودگاه سال ۷۴ افتتاح شد.

در حال حاضر ۱۷ پرواز در هفته از این فرودگاه به مقصد ایلام تهران انجام می گیرد.

کمبود ناوگان هواپیمایی و نبود بلیط برای مسافران، مهمترین معضل این فرودگاه در سال های اخیر است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group