پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 9 مهر 1402 | Sunday 1 October 2023

 

 

 

ایلام - مدیرکل بهزیستی ایلام از شناسایی ۳۴۰ کودک مضطرب در گروه سنی پنج و ۶ ساله در این استان خبر داد.

حسین نورعلیوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این کودکان در اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان در این استان به عنوان یکی از طرح‌های تشخیصی شناسایی اضطراب شناسایی و مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام گرفته یکی از شایع ترین اختلالات دوران کودکی اضطراب است که بطور معمول تشخیص داده نشده و کمتر مورد درمان قرار می گیرد و عاملی برای شروع بیماری هایی نظیر افسردگی در سنین بالاتر می شود.

مدیرکل بهزیستی ایلام با ذکر اینکه در اجرای این طرح سال گذشته در مجموع یک هزار و ۵۵۷ کودک پنج تا ۶ ساله زیر پوشش قرار گرفتند که ۳۴۰ کودک دچار اضطراب بودند؛ بیان کرد: برای هر یک از این کودکان چهار جلسه مشاوره برگزار و در جهت حمایت از کودکان بی بضاعت یارانه مشاوره به آنها پرداخت شده است.

نورعلیوند عدم تشخیص اضطراب در کودکان را منجر به انجام ندادن مطلوب فعالیت های درسی، رفتارهای اجتماعی، ترس و اختلال اضطرابی دانست و افزود: هدف از اجرای این طرح شناسایی زودهنگام اضطراب کودکی، ارجاع به موقع جهت مداخلات تخصصی و افزایش آگاهی والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان است.

به گزارش ایرنا، بهزیستی استان ایلام بیش از ۴۴ هزار مددجوی تحت پوشش دارد که بیش از ۱۷ هزار نفر این مددجویان را افراد معلول تشکیل داده‌اند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group