پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 4 مرداد 1403 | Thursday 25 July 2024

 

 

🔸سایت ویرا -فرج‌اله صیدمحمدی- ریشه بسیاری از مشکلات جوانان قوانین ناقص و سلیقه‌ای کشور است که موجی از ناامیدی را در دل جوانان این مرز و بوم ایجاد نموده است.

🔸اگر روند ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگا‌ه‌های دولتی تا این حد طولانی نمی‌شد و پیمانکاران صاحب نفوذ و قدرت بخش زیادی از دریافتی نیروهای شرکتی را به جیب نمی‌زدند و مستقیم در جیب نیروی شرکتی می‌رفت ، قطعا نیروی شرکتی در پتروشیمی ایلام و دیگر شرکت‌های نفتی استان امنیت شغلی داشتند و نگران دخل و خرج خود نبودند.

🔸آقایان مسئول!

نیروهای شرکتی در کشور شرمنده زن و بچه خود هستند و خودکشی در چوار‌ و مهران به عنوان دو شهرستان صاحب صنعت پتروشیمی و نفت تکرار خواهد شد.

 🔸چه لزومی دارد دولت لقمه را دور گردن کارگر بچرخاند و در‌ آخر بخش زیادی را در دهان پیمانکاران بگذارد و دو «قروش» به کارگر بدبخت بدهد!

🔸بخدا جفا و ظلم آشکار در حق نیروهای شرکتی است که در شرایط سخت و دشوار در پروژه‌های نفت و پتروشیمی کار کنند و از امنیت شغلی برخودار‌ نباشند.

🔸مسئولان شورای تامین چه در دولت قبل و چه اکنون باید پاسخگو باشند وقتی در ایام انتخابات پتروشیمی ایلام ۶۳۰ نفر نیروی روزمزد را جذب کرد چرا تا این حد در‌ مسیر تولید آن سنگ‌اندازی شد که برای تامین خوراک دست به هر کار بزند!؟

🔸پتروشیمی ایلام تا زمانی خوب بود که هر مدیر و مسئولی و فرمانده نظامی در استان از هر طریقی توانستند اقوام و برادرهای خود را در این شرکت استخدام کردند اما اکنون که نیاز به حمایت دارد صدها سنگ جلوی پای آن می‌اندازند و در صف دشمنان این صنعت قرار می‌گیرند!

🔸دارد در حق این شرکت بزرگ و کارگران آن ظلم می‌شود و هر صدایی که از این صنعت دفاع کند را خاموش می‌کنند. مسئولان این استان و کشور بیایند بگویند برای پتروشیمی ایلام چکار کرده‌اند!

🔸چرا از این صنعت حمایت نمی‌کنید؟

چرا قانون ساماندهی نیروهای شرکتی ابلاغ و به درستی اجرا نمی‌شود؟

🔸مجلس و شورای نگهبان به عنوان مسئولان اجرای قانون در این کشور باید امروز در چوار و مهران پاسخگوی خانواده کارگرانی باشند که خودکشی کرده یا در معرض خودکشی هستند و همین اجرا نشدن قوانین دست و پای مدیران عامل شرکت‌ها را بسته است.

🔸براستی اگر این جوان چواری از امنیت شغلی برخوردار بود امروز شاهد خودکشی او بودیم؟

🔸چرا باید نیروی ایثارگر در این استان و کشور به راحتی تبدیل وضعیت شود(البته به اجرای کامل این قانون نیز نقد وارد است) اما برای نیروهای غیر ایثارگر باید هزار تبصره و ماده پیدا کرد که مثلا برای دولت بار مالی دارد! از خون این جوان چواری و‌دیگر جوانان این استان شرم کنید.

🔸موضوع دیگری که می‌توان به آن اشاره داشت این است که بوق‌چی‌های نمایندگان مجلس به ناحق اسامی افرادی را در جریان اخراج این کارگر شرکتی پتروشیمی ایلام ذکر می‌کنند که مصداق همان «یکی آگر چگه مالی یکی ملۆچگ ده بانی برشان» می‌باشد که آنها را به رعایت اخلاق در رسانه دعوت می‌کنیم.

🔸در ذکر دلایل خودکشی این جوان چواری نمی‌شود از طریق رسانه وارد جزئیات شد اما صورت مسئله‌ی خودکشی این جوان و دیگر‌ جوانان چوار و مهران و ... نبود امنیت شغلی، تبعیض و عدم اجرای قانون می‌باشد و البته خودکشی در هر شرایطی نمی‌تواند راهکار مناسبی باشد و نباید تابوی خودکشی تا این حد در استان شکسته شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group