پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 4 مرداد 1403 | Thursday 25 July 2024

 

 

 

 

 

ایلام - مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۹ پرونده قاچاق کالا در مرز بین المللی مهران تشکیل شده که نسبت به دوره مشابه پارسال ۷۶ درصد رشد دارد.

روح الله غلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: طی مدت یاد شده ۲۹ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۲۱۶ میلیارد ریال در مرز مهران تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۶ درصدی داشته است.

وی افزود: امسال گمرکات استان ایلام در مرز مهران بر کنترل کالای یک میلیون و ۳۷۵ هزار و ۷۰۴ مسافر نظارت داشته که از رشد ۱۷۳ درصدی برخوردار است.

مدیرکل گمرک استان ایلام با اشاره به اینکه طی سال جاری ۴۷ هزار و ۷۶۴ کامیون حامل کالای صادراتی وارد مرز مهران شده است، یادآور شد: ورود این تعداد کامیون کالای صادراتی به مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد رشد داشته است.

غلامی تاکید کرد: همچنین مجموع درآمد گمرک مهران در سال جاری ۲۲۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد رشد نشان را می دهد.

وی با اشاره به روند صادرات کالا از مرز مهران به عراق طی سال جاری، گفت: این مدت یک میلیون و ۶۵ هزار تن کالا به ارزش ۵۳۷ میلیون دلار از مرز مهران به عراق صادر شده که ۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل گمرک استان ایلام اضافه کرد: صادرات محصولات کشاورزی نیز سال جاری از مرز مهران به عراق ۱۳۴ هزار تن به ارزش ۵۰ میلیون دلار بوده که از رشد ۳۸ درصدی برخوردار است.

وی گفت: در مجموع مرز مهران طی سال جاری با توجه به آمارهای اعلام شده در صدر ۱۲ گمرک مرزی با عراق از لحاظ صادرات قرار دارد.

به گزارش ایرنا؛ سالانه بیش از یک میلیارد دلار کالا از مرز بین المللی مهران به عراق صادر می شود./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group